Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Véletlenül penészes sajtot...

Véletlenül penészes sajtot ettem. Lehet bajom?

Figyelt kérdés

2 napja reszeltünk sajtot, megmaradt és a hűtőbe raktuk. Ma reggel a szendvicsembe tettem belőle , és már a felénél jártam, mikor ránéztem és ott figyelt a zöld penész a sajton. Nyilván nem ettem tovább. Gyorsan bevertem 1 pálinkát fertőtlenítés gyanánt. Azon túl , hogy konkrétan éhgyomorra ittam és kicsit spicces vagyok, most még aggódom is, hogy hányni fogok 8 hétig szalmonella miatt. Kicsi gyerekem van , nem dőlhetek ki. Van okom félni? Max 3 harapás volt.

27/N


dec. 26. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Nem dikert van penészes sajt is!
dec. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Lehet, gyomorrontás.
dec. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez sima trappista sajt volt. Nem direkt peneszes.
dec. 26. 12:49
 4/8 anonim ***** válasza:
6%

3

És? Hasonló

dec. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ha sima trappista sajt volt, akkor lehet, hogy lesz gyomorrontásod. Attól függ, hogy mennyit ettél belőle.
dec. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Hiába iszol pálinkát, a gyomrot ilyen laikus értelemben nem lehet "fertőtleníteni", a szalmonella pedig egy bakteriális fertőzés, semmi köze a penészhez. Elképzelhető, hogy ma vagy holnap lesz egy kis hasmenésed, de ennél drasztikusabbra nem igazán kell számítani.
dec. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
Semmi ertelme a palinkanak. Ha hanysz is, inkabb attol lesz, mint egy kis penesztol.
dec. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A szalmonellának semmi köze a penészhez, és amúgy sem látszik meg a kaján, amiatt egyelőre ne aggódj.

Szerintem a penésztől sem lesz semmi bajod, én penészes kenyérbe futok bele állandóan, és általában csak a második szeletnél látom meg a jeleket...de még sosem lett tőle bajom. Biztos, hogy ettem már véletenül penészes trappistát vagy más kemény sajtot, amin nem nemes penész volt, de szerintem ahhoz is kicsi mennyiség volt, amit megettél (vagy meg sem etted), hogy ártson.

A pálinka biztos nem ártott, ha meg kicsit rossz lenne a gyomrod, akkor kezeld rummal, az állítólag hasfogó! 😀

dec. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!