Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért ilyen furcsa minden...

Miért ilyen furcsa minden magyar szokás?

Figyelt kérdés

Miért szeretik a magyarok a lángost, a hurkát, a kolbászt, a felvágottakat, a töltött káposztát, a rántott sajtot?


Ezek közül szerintem gyakorlatilag mind trágya élelmiszer, nettó méregnek gondolom. Szerintem nagyon sok magyar egyszerűen nem ismeri az alternatívákat sem.


A rántott sajt gyakorlatilag zsírban sült zsír. Ráadásul a legrosszabbféle sajtból, a trappista sajtból szokták csinálni.

A lángos zsírban sült liszt, persze a lehető legrosszabb fajta liszttel, és néha még pakolnak rá zsírt zsírral (sajtot tejföllel). Előfordul, hogy erre még tesznek zsírban sült zsíros húst is :)


És közben az emberek meg vannak lepődve, ha agyvérzést vagy szívrohamot kapnak. Miért?


A hurka, kolbász, felvágott mind tele van nyomva tartósítószerrel. Persze most jöhettek azzal, hogy másban is van tartósítószer, csak az ezekhez használt teljesen más, mint azok. Ezeket nátrium-nitrittel tartósítják, ami bizonyítottan rákkeltő. De ez valahogy senkit sem érdekel. Az sem érdekel senkit, hogy a WHO kimondottan jelezte, hogy ezek a fajta kaják rettentő egészségtelenek.


De az emberek meg vannak lepődve, hogy daganatuk lesz. Miért?


A városomban nyílik egy új étterem. Megkérdezte az étterem vezetője, hogy milyen kaják legyenek, bárki írhatott javaslatokat. A hurka és kolbász párosra szavaztak a legtöbben, de azért volt, aki még hozzá írta a rántott sajtot is.


Egyáltalán nem értem ezt a fajta ízlést. Milliárdféle jobbnál jobb kaja van, amik kb ugyanannyiba kerülnek vagy olcsóbbak is, mint ezek. De mintha a magyarok nem is ismernék ezeket az alternatívákat.


Van olyan, hogy búzafűlé, ami igen, levágott fűből áll, illata akár a frissen lenyírt fű és elképesztő ízletes.

Vagy ott van a rámen, a tofu, a csirke tikka masala basmati rizzsel, a kuszkusz, a teryaki.

De még egy nyamvadt szárított rovart is hamarabb megennék, mint egy kolbászt vagy hurkát.


Persze én mást sem értek, a zenei ízlést sem. Amikor az emberek mulatós zenét hallgatnak, vagy Republikot, esetleg Bikinit, ahelyett, hogy jazz zenét, dream popot vagy neopszichedeliát hallgatnának külföldi előadókkal. De ugyanúgy nem értem a pálinkához való vonzódást sem, amikor lehetne inni mondjuk rumot is vagy Jack Danielst, vagy bármit, ami kicsit "magasabb rendű" és "nemesebb", mint egy pálinka.



dec. 29. 00:00
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%

Hátra arc, keresgélj számodra érthető dolgokat, és légy boldog!

Nem kell mindent megértened!

dec. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
97%
A pálinka az magas rendű. A rámen meg a tofu, az meg más kultúrkör. Akkor inkább a mediterrán ételek!A Republic meg nem rossz, a lakodalmasmál sokkal igényesebb!
dec. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

1-es:

Nem igazán találok. Inkább csak elfogadom egyre inkább a világot, úgy, ahogy van. Minden "betegségével" együtt.

dec. 29. 00:13
 4/32 A kérdező kommentje:

2-es, én inkább az országot változtatnám meg kulturálisan :) De köszi.

Ha rajtam múlna, minden magyarra rákényszerítenék kulturális változásokat. Kinevelném az emberekből ezeket a hülyeségeket, és egyszerre ugrana 10+ évet a várható élettartam :)

dec. 29. 00:15
 5/32 anonim ***** válasza:
78%
Tévedtem. Nem külföldre, hanem a pszichiátriára!
dec. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

6-os:

Ha tehetném, ezt a fajta negatív, mocskolódó, agresszív magyar kulturális szokást is kinevelném az emberekből.

Miért nem lehet egy normális, értelmes, épkézláb mondatot megfogalmazni?

Betiltanám az ilyen szavakat, hogy "takarodj", "engemet", "miótától", meg kb az összes káromkodást.

Nem hiszem el, hogy nem lehet diplomatikusan fogalmazni.


De ha ez neked így jó, egyed a paprikát szép magyaros huszárbajusszal :)

dec. 29. 00:23
 7/32 anonim ***** válasza:
95%
Beteg vagy. Ssjnálom a környezetedet.
dec. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 Justinianus ***** válasza:
97%

"és egyszerre ugrana 10+ évet a várható élettartam"

Minek? Jazzt hallgatva füvet legelni? :)

dec. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

9-es:

Nem is ember az, aki nem szeret jazzt hallgatva füvet legelni ;)

Egészségesebb lenne, mint erős pistás hurkát enni és pálinkát inni rá :)

dec. 29. 00:52
 10/32 anonim ***** válasza:
80%
Te egy troll vagy.
dec. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!