Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az élőlények miért esznek?...

Az élőlények miért esznek? (én csak azt tudom az izomnak energia)

Figyelt kérdés
Megelőzöm, a szokásos felvetést, a barátomat a guglit megkérdeztem, de csak egy komolyabb cikket találtam, ami leirta, hogy az ember valószinü azért kezdett főtt ételt enni, mert igy az agya több kalóriához jut. Nos ez a folyamat is érdekelne, az agyunk miért igényli a kajálást?Előre is köszönöm aki annak válaszol a kérdésre. Természetesen élőlények alatt nem csak az embert értem.
jan. 2. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Az izomnak kell. A szíved, tudod, majad stb mind izom. Szoval ahhoz hogy a szerveid mukodjenek.

Aztan amikor emergiara van szukseged pl setalashoz akkor azt is etelbol nyeri ki

jan. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az evolúciós előnyök miatt az élőlények különböző módon szereznek be energiát és táplálékot az életük fenntartásához. Például a növények fotoszintézis során napfényt használnak fel, hogy tápanyagokat állítsanak elő. Más élőlények, például az állatok (vagy az emberek), táplálékot keresnek és fogyasztanak más szervezetektől vagy azok maradványaitól.

Az étkezés nemcsak az energiaforrások megszerzését szolgálja, hanem az esszenciális tápanyagok, ásványi anyagok és vitaminok bevitelét is, amelyek elengedhetetlenek az egészséges növekedéshez, fejlődéshez és funkcióhoz. Az étkezés továbbá kapcsolatban áll az élőlények viselkedésével, társadalmi kötelékekkel, és fontos szerepet játszik a biológiai egyensúly fenntartásában az ökológiában.

jan. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Minden anyag és energiacsere, víz enzim stb kell minden szervhez . A főzés sütés előemésztés ahhoz amit bem lebontható, az a gond hogy mindent szétsüt az ipar és a konyha , nem a beltartalma miatt eszik hanem az íze látványa végett .
jan. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Ha már kiemelted az agyat:

[link]

"Az agyunk működéséhez, ahhoz hogy gondolkodni, koncentrálni és aludni tudjunk, hihetetlen mennyiségű energiára van szüksége. Az agy számára a glükóz az egyetlen energiaforrás, amelyet jól mutat az is, hogy egy felnőtt emberben a központi idegrendszer a glükóz kb 40%-át használja fel."

jan. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm , ment a zöld pipa
jan. 2. 18:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Talán a legalapvetöbb biologiai folyamatok, anyagcsere folyamatok, életjelenségek, egyedfejlödések alapjainál kellene kezdened tanulni a biologiát. Nagyon általános a kérdésed és valoszinüleg pontatlan a megfogalmazásod, mert pl. a növények nem ESZNEK a szo hétköznapi értelmében. Hány éves vagy, milyen iskolába jársz?
jan. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az élőlények anyagcserét folytatnak, azaz kibocsájtanak a környezetbe bizonyos anyagokat és ezek pótlására a környezetből anyagokat kell felvenniük. Példaként: a bőrünk külső rétege folyamatosan elhal és ezek az elszarusodott pikkelyek folyamatosan lehullanak a környezetbe. Az új bőrsejteket viszont a bőrünk alsó rétege folyamatosan termeli, de az ehhez szükséges anyagokat táplálék formájában visszük be a szervezetünkbe.
jan. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
jan. 3. 09:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!