Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Engem miért nem telít a...

Engem miért nem telít a szénhidrát?

Figyelt kérdés
Kenyér, tészta, nokedli, krumpli, zab, rizs. 1 órán belül újra éhes leszek, ha ezeket eszem. TSH vizsgálaton voltam, semmi bajom.
jan. 3. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Senkit nem telit a szenhidrat. Legalabbis onmagaban nem. Kell a eost, feherje es zsir melle. Onmagaban egyik sem telit csak egyutr.

Olvasd el ennek a dietetikusnak a posztjat

[link]


Ui: a kenyertol en is ehes leszek de ha az teljes kiorlesu, megkenem sajtkremmel, teszek ra sonkat es eszem melle 15 deka zoldsgeet akkor 3 oraig is elvagyok

jan. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb telítési indexmutatóval a fehérjék és a rostok rendelkeznek. Az általad felsorolt kenyérben, tésztában, nokedliban, rizsben a fehérje és a rost szinte nulla, tehát nem tudom, min csodálkozol. A krumpli és a zab rost szempontjából egész jó lenne, de fehérje hiányában itt is normális, ha önmagukban történő fogyasztásuk után hamar éhségérzetet detektálsz ismét.
jan. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És mondjuk egy tojásos nokedli savanyúsággal telíthet? Akkor ott a fehérje meg a rost is.
jan. 3. 13:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálam is így van, és elképedve olvasom a válaszokat. Ha én ezt tudtam volna, talán nem is híztam volna el, és nem lennék folyton éhes mellette!

Köszönöm!

jan. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 igen, rátapintottál a lényegre. savanyúságból meg ne spórolj hogy tényleg számottevő legyen a rost mennyiség :)


pl én egy zabkásától sem laktam jól soha, de még ha ettem mellé olajos magot amiben elvileg fehérje is van, akkor se. de mint elkezdtem bele 10 deka túrót keverni, rögtön más a helyzet

jan. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az egyszerű szénhidrát természete ilyen. Hamar megdobja a cukrot, majd leesik és újra megéhezel. Tápanyagtartalma nem olyan, mint egy összetett szénhidrátot (zöldségek, magvak, rozskenyér, stb.) tartalmazó ételnek.


[link]

jan. 4. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!