Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A Centrum multivitamin lehet...

A Centrum multivitamin lehet a legjobb. Igaza van a patikusnak?

Figyelt kérdés

Most télre nagyon kifogytam a vitaminokból. Érzem a testemen, hogy a korábbi gyümölcskúra már nem segít. Kértem a patikustól tanácsot. Már ezerféle vitamintabletta van mégis mit szedjek.


Ő igen komoly érveket hozott fel a Centrum mellett. Remélem ismeritek a reklámból melyikről beszélek? A "Szerves élet teljes része" ha jól emlékszem a reklámszövegre.


Azt tanácsolta a patikus, hogy azért szedjem a Centrumot, mert az bevizsgált. Biztos benne vannak a vitaminok, nyomelemek. Még Béres József különféle rákokat, daganatokat, leukámiát, bőrbetegséget is gyógyítottot pusztán nyomelemekkel a '70-'80-as években aztán kiherélték azt a cseppet is. A multivitaminoknak és ásványi anyagoknak hatalmas jelentőségük van. Kimutatták, hogy minden betegség hátterében valamilyen hiány áll. Namost a normál vitamintablettákban ezeket a nyomelemeket nem teszik bele vagy csak a felét. A másik fele kevesebb vagy nem olyan kötésben van, ami felszívódna illetve egymás hatását gyengítik. Viszont a Centrumot bevizsgálják. Az volt az első multivitamin ami patikában lett kapható. Abban biztos benne vannak az anyagok. Én Energit vettem



jan. 8. 16:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%

🤣 Huh. Jó, hát ha az embernek fogalma sincs a témáról, akkor valóban könnyű megvezetni. Ahogy Sheldon Cooper fogalmazott: ha a drága pisi a cél, akkor csak vedd ezt.


Ha valóban hasznosuló készítményt akarsz, akkor WTN vagy GAL. Pont.

jan. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Kálcium és magnézium egy tablettában, mely ellehetetleníti a két nyomelem felszívódását. Élből nem indokolt a kálcium ekkora adagolású pótlása, magnéziumnál pedig rosszul hasznosuló szervetlen oxidvegyületet használ. Nevetségesen alacsony dozírozású C-vitamin, K-vitamin, D-vitamin, cink, szelén. Feleslegesen magas dozírózású A-vitamin és nehézfém spektrum. Nem található meg benne a B-komplex. Tele van töltőanyaggal. És még sorolhatnám a negatívumokat a Centrum multivitamin tekintetében. Úgyhogy én annyira nem esnék hasra tőle a helyedben.
jan. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%

"Kimutatták, hogy minden betegség hátterében valamilyen hiány áll"

Minden egyes betegség hátterében? Hol mutatták ezt ki? Melyik metaanalízisben, vagy kutatási anyagban? Egy PMID-t tudsz hivatkozni?

jan. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
13%
Nekem a Supradyn drazsét javasolták, mert az gyógyszer, vagyis bevizsgált. A betegtájékoztatója igen tanulságos.
jan. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%
Megkene már tanulni hogy a patikus nem orvos. Nem ért a betegségekhez.
jan. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%

A patikus legalább annyira ért hozzá, mint az orvos.

Az viszont előfordulhat, hogy azt ajánlja, amin nagyobb haszon van, vagy nagyobb belőle a készlet. :(

jan. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
16%
Még aszondja annyit ért hozzá lololol xDDDD
jan. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
1: WTN, GAL vagy YiYa - pontosabban. Utóbbi még megfizethető is.
jan. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Az orvosokat hagyjuk étrendkiegészítők terén (is)... egy szakgyógyszerész sokkal jobban ért a gyógyszerekhez, étrendkiegészítőkhöz, mindenhez, ami patikai forgalomban kapható.
jan. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
44%
8. Ha már itt tartunk, sok minimálbérből élőnek a cigi is megfizethető... Szóval nem a minőségi vitaminok a megfizethetetlenek.
jan. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!