Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen könnyű viszonylag...

Milyen könnyű viszonylag alacsony kalóriájú ételek vannak, amíg nem olyan drágák?

Figyelt kérdés

Refluxom van, iszonyatosan nem kívánom a nehéz kaját. Múlthéten nehéz kajákat ettem, nagyon fáj mindenem (hasam), és hiztam is. Szeretnék egyrészt fogyni, de viszonylag könnyű ételeket enni, mert hasam kívan.

Mivel kolis vagyok, főzés nehézkes.


21/N



jan. 9. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
5%

csirkepöri nokedli

grízestészta

paprikáskrumpli

pásztortarhonya

borsóleves

Ezek esetleg?

jan. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet venni hordozható főzőlapot is, kisebb mennyiségeket azon is siman tudsz sütni-főzni. Amúgy saláták, szendvicsek, levesek, főtt vagy sült csirke, hal valamilyen egyszerű körettel, lehet ez párolt zöldség, bulgur, rizi-bizi, ízléstől függ.
jan. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mikró van? Abban egy csomó kaját megfőzhetsz. Jénai üvegtálban lehet főzni benne. 1 l-eset vegyél, fedővel. Abba belefér 450 g fagyasztott zöldség (sok márkából ez 1 zacskó). Só, pici zsiradék (pl. 1 ek olaj, de a nagyja alatta fog maradni) és kb. 15 perc mikrózás (800 w-os a miénk, ettől függ az idő). Bulgurt vagy kuszkuszt készíthetsz mellé, mindkettőt csak forrásban lévő vízzel le kell önteni és állni hagyni.


Én húst is szoktam benne készíteni. Az alaprecept: 1 ek liszt+vegeta+fél kiló csirkemell vagy comb filé (kockázva, lehet így kapni ha nem bíbelődnélvele). Összekeverjük. 1-2 ek olaj, elkeverjük. 5-7 perc mikrózás. Utána esetleg teszek hozzá zöldséget (+5 perc mikrózás) de ki lehet hagyni. Majd 1-2 dl tejszínt teszek rá, elkeverem, és újabb 5-7 perc mikrózás. Tegyél alá nagytányért, hogy ne legyen yzívás, ha kifut. Hallal is működik (gyorsfagyasztott filé) de akkor első a zöldség, második a harmadik a tejszín.

jan. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!