Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Otthoni edzéssel lehet fogyni?

Otthoni edzéssel lehet fogyni?

Figyelt kérdés

4 hónap alatt mennyit lehet fogyni ha kitartó vagyok?

164cm magas vagyok 85kg😬 és 23 éves....étrend változtatással esetleg lehet fogyni?Ha igen mennyit?Mennyit ehetek egy nap mennyi az a kalória amig mondjuk edzés nélkül is látható az "eredmény"?Nem tudok sétálni járni mivel most 4 hónapig háziőrizetben vagyok viszont unatkozom a fogyás is rám fér és talán el terelné a figyelmem is mit ajánlanátok?


jan. 10. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, de csak akkor, ha tényleg normálisan edzel, nem picit helybenfutok a TV elött, vagy csinálok 20 felülést.

De a fogyáshoz elsösorban kalóriadefizit kell, a magasságod/súlyod alapján (és feltételezve, hoyg nö vagy), kb napi 1500-1600 kcal körüli érték lenne reális. Így kb egy év alatt el tudod érni a 64 kg-ot (feltételezett cél), így van ideje a börödnek is visszahúzódni normál méretre.

Ez mindenféle sport nélkül is lehetséges lenne, csak a kinézeted miatt feltétlen javasolt sportot is végezni.

A séta eleve nem sokat számít, ha tényleg valami értelmeset akarsz csinálni, akkor intenzívebb mozgásra van szükség, méghozzá naponta legalánn 30-60 percig egyfolytában, nem 10 perces részletekben. Ha szobafogságban vagy (23 évesen ki zárt be???), van böven idöd erre is. A neten rengeteg mozgásformát találhatsz.

Sok sikert

jan. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
jan. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Átlagembernek CSAK edzéssel nem lehet fogyni (nézd meg hány kalóriát égetsz el egy félórás futással, majd nézd meg, kb. milyen-mennyi kajában van ennyi), egyszerűen nincs meg a tudásod hozzá, hogy olyan intenzív edzéstervet rakj össze, ami BÁRMILYEN kajálás mellett fogyást fog okozni. Mert abból indulunk ki, hogy azért van túlsúlyod, mert sokkal több kalóriát viszel be, mint amire szükséged van, és ez évek alatt zsír formájában lerakódott.


Élsportolók, ahol fogyni (is) kell, vagy súlyt tartani nem véletlenül vannak szigorú étrenden.


A sport azért fontos elsősorban, ohgy az alap anyagcserédet felpörgesse, javítson mindenféle eü mutatót, mentálisan is segít + formálja az eltűnő zsírpacnik helyére épülő izmokat.


Mindenképpen kell mellette étrendváltás, vagy -finomítás, attól függően mit/mennyit (nemcsak kalóriát, hanem zsír, szénhidrátot, fehérjét, rostokat - mennyisége, aránya és minősége) eszel most. Mindig az az első lépés, hogy felírsz 1-2 hétig minden falatot, hogy lásd ezekből mit tolsz be átlagosan egy nap, és akkor azokkal lehet variálni.


Nagyon leegyszerűsítve: kevesebb és jobb minőségű (lassabb felszívódású) szénhidrát és zsír (növényi eredetű, minél kevesebb transz-zsírsavat tartalmazó), több fehérje (jó minőségű), megfelelő mennyiségű rost - ezeket dietetikus szokott segíteni összerakni, bár ha ennyire ráérsz beleáshatod magad a témába, mondjuk sajnos sok kókler osztja az észt a neten, olyan weblapot keress, amit dietetikus visz.


Otthon szobabicikli vagy futópad + rengetegféle saját súlyos/súlyzós edzés létezik, de nulla tudással nem szabad ebbe sem eszetlenül beleugrani.

jan. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az igaz hogy éhezéssel semmit nem érek el? A háziőrizet alatt azt értem nem mozdulhatok ki mert volt egy ügyem emiatt háziőrizetben vagyok,nincsen itthol anyukámnál semmi súlyzó bicikli semmi,ilyen internetes mozgásokat tudnák itthol max csinálni... 3 napig ugyebár fogdán voltam nem ettem semmit mégsem fogytam ez hogy lehetséges?Olvastam olyant hogy minden nap ugyan annyi kalóriát kellene be vigyek..kaptam most egy szénhidrált diéta kis "útmutattót "az orvostól csak keddi illetve a csütörtöki nap mehetek el...
jan. 11. 11:55
 5/6 anonim ***** válasza:

"igaz hogy éhezéssel semmit nem érek el?"

Igaz.

"3 napig ugyebár fogdán voltam nem ettem semmit mégsem fogytam"

Mert a fogyás hetek/hónapk távlatában értelmezhető, 3 nap távlatában nem.

"kaptam most egy szénhidrált diéta kis útmutattót az orvostól"

Cukorbeteg vagy? Inzulinrezisztens vagy? Csak mert ha nem, akkor ezekkel a régi baromságokkal nem leszel előrébb. Kalóriadeficiten alapuló étrendre, és (egyelőre nehezen kivitelezhető) életmódváltásra van szükséged, különben rövidtávon se fogsz eredményt elérni, nem hogy tartósan hosszútávon.

jan. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Háth iagzából az vagyok vagy is azt mondták magas a cukorom de még folyamatban van szednem kell gyógyszert...
jan. 11. 16:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!