Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vannak itt olyan vegetáriánuso...

Vannak itt olyan vegetáriánusok akik azért lettek vegetáriánusik, mert sajnálják az állatokat?

Figyelt kérdés
Én vegetáriánus akarok lenni, mert sajnálom az állatokat, hogy megölik őket a húsukért, hogy megegyük őket.
jan. 24. 16:27
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

Szép gesztus, de csak ezért nem fognak feléledni a húspulton. A boltban a húsnak sajnos már "mindegy", hogy vegetáriánus vagy-e vagy sem. Persze ha eddig magad nevelted, tartottad, vágtad le az állataidat az más.

Egyébként nekem is volt ilyen gondolatom, aztán úgy voltam vele, hogy azt a szegény állatot amúgyis megölnék, mert azért tartják, ha nem én, akkor más fogja megenni.

jan. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
Én a növényeket sajnálom, hogy levágják, meg széttrancsírozzák őket, úgyhogy mindkettőből eszek, akkor már mindegy.
jan. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is sajnálom őket, de attól még eszek húst.


A növény is ugyanolyan élőlény, mint az állat ;)

jan. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A növény nem ugyanolyan élőlény, mint az állat, ez a legostobább érvek egyike a vegetáriánus és vegán étkezés ellen :) a növények nem elég fejlett szervezetek ahhoz, hogy fájdalmat és félelmet érezzenek, nincsenek is olyan szerveik, amikkel fájdalmat vagy félelmet tudnának érezni. Az első válaszolónak pedig fogalma sincs, hogy működik a piac. A kereslet-kínálat összeffüg. Az, hogy te mit veszel, az konkrétan befolyással van arra, hogy a cégek mit állítanak elő. Ha rohamosan lecsökkene a húst vevő emberek száma, abból az következne, hogy kevesebb hús feldolgozására és árusítására lenne szükség, hiszen kisebb kereseletet kellene kielégíteni. Nyilván nem egy-két emberen fog múlni, de több ezer emberen már igenis múlhat. Ha megveszed a húst, persze, az az állat már nem fog feltámadni, de a pénzeddel arra "voksolsz", hogy igen, a húsra van kereslet, ezzel további húsfeldoglozáshoz járulsz hozzá.

Nem gondolom, hogy mindenkinek vegánnak vagy vegetáriánusnak kell lennie, erről szerintem mindeki tud maga dönteni. De a tényekkel azért legyünk már tisztában és ne puffogtassunk ordas butaságokat.

febr. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát legyél az senki nem tart vissza

Én ismerek olyan vegát aki emiatt lett az de ismerek olyat is aki nagy vegának tartja magát de halat pl eszik(számomra is érthetetlen)

febr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4.

Azt te nem tudhatod, hogy mit éreznek a növények, mert - a hagyományos módon - nem tudják kommunikálni felénk.

De attól még tudják, hogy mi az, hogy sérülés, talán még azt is, hogy mi az, hogy veszély, vagyis a stressz:

[link]


Megfordítva, azt sem tudhatod, hogy ha megölnek egy állatot, akkor nincs-e (vagy pesszimistább esetben: nem lesz-e) olyan módszer, amivel nem éreznek egyáltalán fájdalmat. Pl, mert olyan gyors a módszer vagy eleve elaltatják/elkábítják. Ha nem éreznek fájdalmat, így rendben van? Ja és persze: csak szólok, hogy az nem "fáj" nekik, ha valaki sajnálja őket. Az nem az ő fejükben lévő érzés, hanem a tiedben, ergo semmiféle hatással nincs az állatra.

febr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Még ha éreznek is fájdalmat a növények valamilyen módon, akkor is az embernek valamit ennie kell, hogy ne haljon éhen. Ekörül nyilván nincs vita. Csak emberként, mivel van moralitásunk és erkölcsi kérdésekről tudunk gondolkozni, ezért nekünk van választásunk, hogy mit eszünk meg, mi mindenre vagyunk hajlandóak a táplálékért. Én semmi olyat nem eszem, aminek volt anyukája. Környezetvédelmi szempontból is jobban megérné, ha a növénytermesztésre kerülne a hangsúly az állattenyésztéssel szemben, mert az egy lépésből megteremti az emberi táplálékot. Az állatokat azonban szintén etetni kell, szóval nekik szintén meg kell teremteni a táplálékot, hogy aztán az emberek meg őket egyék meg. Lényegében egy plusz felesleges lépés kerül a rendszerbe.

Nyilván nem az fáj nekik, amikor sajnálják őket. Valószínűleg inkább az, amikor mondjuk élve bedarálják őket gyakorlatilag milliószámra (hím kiscsirkék) vagy újra- és újra tulajdonképpen megerőszakolják őket, hogy folyamatosan tejet termeljenek (tehenek).

febr. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"környezetvédelmi szempontból is jobban megérné"

Hát ez azért kérdéses tegyük fel át állnánk csak növénytermesztésre

Mi van a permetezéssel vagy jobbat mondok a rágcsáló irtással az egereknek nincs anyukája vagy az nem számít hisz nem te eszed meg?

febr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyilván nem lehet olyan életmódot kialakítani, amivel semmilyen állatnak nem esik bántódása. Olyat kell, amivel a lehető legkevesebbnek esik bántódása. Szerintem van különbség aközött, hogy bizonyos folyamatok sajnos együtt járnak elkerülhetetlenül állatok elpusztulásával, és aközött, hogy szisztematikusan megszülettetünk állatokat milliószámra, hogy aztán megöljük őket idejekorán és mindezt azért, hogy kajáljunk egy jót…
febr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!