Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kávéba mit lehet rakni,...

Kávéba mit lehet rakni, aminek NEM magas a glikémiás indexe és nem nagyon híg növényi tej?

Figyelt kérdés

Reggelente / délelőttönként mindig böjtölök. Egészen idáig energiaitalt ittam ( cukormentes mindig Monster zero, amiben sok vitamin ( B vitamin szükségletét teljesen fedezi ) + ginzeng is van. Ugye cukormentes így nem tolja fel reggelente a vércukrom.


Kaptam ajándékba egy kávéfőzőt, és anyagilag is jobban megérné kávét főzni, mint napi szinten energiaitalt venni, meg ott van az a sok egyéb adalékanyag ami az energialötyikben van.

Elkezdtem az utóbbi pár napban kávét főzni reggel ( NEM bírok felkelni koffein nélkül, így légyszi azt ne tanácsoljátok hogy ne igyak semmilyen koffeint vagy igyak zöld teát, mert a cél az hogy felkeljek... )


A kérdés az:

Mit tudok a kávéba tenni, hogy ne kelljen feketén meginni? ( feketén gyomorsavat okoz. )

Egy négyszemélyes főzetet megiszok reggel ami kb 2.2-2.5 dl. ( eddig napi szinten egy 500 ml Monstert ittam reggel ami 32 mg x 5 = 160 mg koffein. )


Ti mit szoktatok reggeli kávéba rakni?

- tejszínt?

- növényi tejet?


Vettem mandulatejet, hozzáadott cukor nélkül, 19 kcal / 100 ml, Aldi saját márkás. Rengeteg növényi tejben van hozzáadott cukor, ami felfelé tolja a vércukrot - na, ügyeltem rá, hogy ne ilyet vegyek. De annyira híg, hogy kb 250-300 mlt is meg kell igyak belőle így kb 600 ml folyadékkal kezdem a reggelt (250 ml kave + hozza 300 ml növényi tej ) és ez rengeteg folyadék a gyomromnak, nagyon sok. Ennyi folyadékot nem akarok napi szinten reggelente meginni, mert ugye vizet is kell igyak a kávé után, mert reggelente totál dehidratált a testem.


Azon gondolkozom, hogy lehet tehéntejet kéne venni, zsírosabb tejet kéne venni... mert abból kevesebb is elég lenne.

De a tehéntejben meg laktóz van, iszonyatosan emeli reggel a cukrot.


Néztem a kávétejszínt, az is zsíros, kevés is elég lenne de az összes kávétejszínben van cukor.


Mit használjak kávéhoz ? Ti mit használtok?

Ismétlem:

- a célom az, hogy reggel NE toljam fel a vércukrom laktózzal vagy sima tehéntejjel, mivel böjtölök, nagyon kis cukrot is megérez a szervezet hiszem üres hasra iszom a kávét.


( még egyszer: nem kérek "hagyd el a koffeint csak rosszat tesz" kommenteket, és " igyál zöld teát" kommentekből se kérek. )


Azok véleményét kérem csak, akik reggelente kávéval indítják a napot és reggelente mindig böjtölnek.

Ti mit tesztek a kávéba?


jan. 25. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a szókatejet szeretem, az nem olyan híg. De egyébkent a tejszín oké, azt IR-esek is ihatják, nem emeli meg úgy a vércukrot a magas zsírtartalom és alacsony laktóztartalom miatt. Ha túl sűrű, lehet vízzel hígítani.
jan. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szójatej*
jan. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én ezt tennék bele, de ugye CUKOR!!


https://www.youtube.com/shorts/YX0dOHqJ6Hg

jan. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A cukormentesek mind izetlen hig szaeok lesznek.

Barmit teszel a kaveba ami nem viz, igyis ugyis megszakitja a bojtot. Tehat inkabb idd ahogy finom es egyel melle ket szem korpas kekszet hogy lassitsa a felszivodast

jan. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nagyon zsíros tejszínt teszel bele, akkor a zsír miatt nem tud a laktóz sem gyorsan felszívódni.


Btw. a zöld teában ugyanannyi koffein van, mint a rendesben. De ennyi koffein beviteléhez irtó sok teát meg kéne innod. Mondjuk amellé plusz víz már nem kell.

jan. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én tehéntejet teszek bele, mert a kazein hozzákötődik a csersavhoz és nem lesz annyira keserű és savanyú az ital. Semmiféle növényi "tej" nem képes erre-
jan. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én például nyafoghatnék mert nem eszek húst, mégse problémázok néhai tejterméken, sajton, tojáson. Ha belefér, miért ne ehetnéd?

Gyerekkoromban is szerettem, a húst viszont már akkor se bírtam.

A hétvégéim a rosszullétről szóltak, mert akkor volt húsos kaja.

jan. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Növényeknek NINCS teje.
jan. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!