Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Be lehet vinni naponta 2-3000...

Be lehet vinni naponta 2-3000 kalóriát egészségesen?

Figyelt kérdés

Nagyon fel kéne szednem kb. 10 kilót mert sovány vagyok (sajnos rossz az időmenedzsmentem és az étvágyam se durva). Az utóbbi időben ráálltam a mikrobiom témára is azóta kerülöm a lisztet, tejet.


Lehetne valahogy hízni kicsit mikrobiom támogatással együtt, meg esetleg 16/8 böjt mellett?

A böjtöt nem fogyás miatt, olvasson utána aki nem tudja hogy milyen jótékony hatású.


Bármilyen étrendet, tippeket, konkrét ételeket, tanácsot elfogadok. Köszi.



jan. 26. 15:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

"mit kéne egyek amitől hízni is lehet de nem leszek vastagbélrákos 50 évesen."



Ha erre rájössz meg is kapod majd a Nobel díjat:D


Amugy mi okozza a vastagbél rákot ha már itt tartunk?

Mert ha csaka zabkásával lehet elkerülni akkor nagyon sokan bajban vagyunk szerintem:)

jan. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
8%
Miért írjátok minden kommentben ezt a zabkását? Honnan jött ez nektek, és miért ragadt be ennyire? Ki beszélt itt zabkásáról, mert a kérdező nem?
jan. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Keress rá dr. Schwab Richárd nevére ha érdekel.

A mikrobiom, bélfal állapota elég nagyban befolyásolja ezeket a negatív folyamatokat amik polipokhoz majd később rákhoz vezetnek.


Egyik felmenőm ebben halt meg ezért elég parás vagyok sajnos...

jan. 26. 16:03
 14/19 anonim ***** válasza:
Kérdezö: légy szíves, írd le egy napi kajádat, de mennyiségekkel együtt.
jan. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Nehezet kérsz. A nagyon durván rossz időkezelésem és adhd-s szétszórtság miatt eléggé kaotikus a helyzet, sokszor órák óta éhezem mire ételhez jutok (lol).


Ami fix az a reggelim: egy egész almát feldarabolok és DM-es bogyós gyümölcsös zabos müzlivel keverek, evőkanál tört lenmagot szórok rá és növényi tejjel öntöm fel (laktóz érzékeny vagyok btw, de a tejfölről pl nem tudok lemondani). Ez egy nagy adag és elég sokáig ad energiát.


A következő ételem általában egy főtt étel, amit vagy veszek valami ebédelős helyről vagy itthonról viszek ha sikerül főzni előző nap valamit (de ez ritka).


Lehet naplóznom kéne miket eszem? nem tudom mire mennék vele.

jan. 27. 00:34
 16/19 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy naplózni kellene, mit és föleg mennyit - grammra lemérve! - eszel.

A reggelid max. 300 kcal, egy "fött étel" 500-600 kcal között mozoghat, persze nagyon nem mindegy, mi az konkrétan.


Ez eddig jó esetben 800-1000 kcal, ami gyakorlatilag koplalásnak minösíthetö.

jan. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
25%

Magyarul éhezteted magad.


Napi legalább 3 fő és 3 kisebb étkezés KELL. Itt indul.

jan. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Vacsora is van ám, csak az változó, hogy mi.


Oké szerintem elkezdem naplózni, úgyis most kezdtem el egy bullet journalt ami alkalmas ilyesmire is. Köszi a tippet.


Utolsó, amúgy a mai kutatások szerint pont, hogy mítosz a tipikus napi 5 étkezés fontossága, bár lehet hogy ez az átlagos illetve elhízott emberekre vonatkozik csak.


Annyit még hozzáfűznék ehhez, hogy az egészségi állapotom jó csak mivel nő vagyok ezért zavar, hogy nincsenek olyan idomaim ami tetszene magamon.


Nagyon köszönöm még egyszer annak aki írt valami használhatót :) mindenkit pontoztam. Továbbra is, aki ide téved és van tanácsa ne tartsa magában kérem.

jan. 27. 12:57
 19/19 anonim ***** válasza:

17-es: még életemben nem ettem napi 6-szor, teljesen elavult elmélet!

A napi 3 étkezés böven elég, ha többször akarna valaki enni, akor gyakorlatilag egész nap csak eszeget.

jan. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!