Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A kalcium (Ca) és a D vitamin...

A kalcium (Ca) és a D vitamin "halálos" kombináció lenne?

Figyelt kérdés

Én mindig úgy tanultam és a TV szakértő adásaiban is ezt mondta az orvos, hogy a Ca-ot D vitaminnal kell szedni, mert segíti a csontokba a felszívódást és beépülést. Most viszont azt olvasom, hogy ezek halálos kombinációk lásd itt : " Az Annals of Internal Medicine tudományos folyóiratban azonban nemrég megjelent egy tanulmány, hogy a két szer együtt szedve jelentősen megnövelheti a stroke kockázatát – a kutatás ráadásul 160 ezres női mintán zajlott, így számottevőnek mondható."


Puff neki: [link]


Máshol is ír ilyeneket: [link]


Ki hogy tudta és hogy foga ezek után?


febr. 19. 18:56
A kérdező szavazást indított:
A Ca a D vitaminnal káros
Jó együtt
3 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Infostart és Magyar Hírlap dietetikai témakörben. Értem.
febr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mikor értik meg az emberek, hogy bölcsészek által szerkesztett blogokról és újságokból nem tájékozódunk táplálkozástudományi kérdésekben? Nem, az Indexről sem, és a Mandinerről sem.
febr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Olvastam a Magyar Hirlapban szintén a neten, hogy a D és K vitamin együttes szedése nagyon veszélyes! Hiperkalcinozishoz vezet vagy mi a neve a betegségnek
febr. 21. 19:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha túl sokat viszel be valamelyikből. Amúgy mindháromra szükség van. Ez olyan, mintha azt írnák, a só és a víz együttes fogyasztása magas vérnyomáshoz vezet. Nyilván ha ki vagy száradva, a vérnyomásod is alacsonyabb, de nem ez a kívánatos állapot.
febr. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!