Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Meg lehet fulladni felnőttként...

Meg lehet fulladni felnőttként, ha túl nagy falatot nyelsz le, tehát NEM NYELSZ FÉLRE, hanem a nyelőcsődön több ideig stagnál a lenyelt falat, mert túl nagy?

Figyelt kérdés

Es ha iszol vizet, visszajon az orrodon…

Velem fordult elő, hogy féloldalra fekve ettem kiflit es mivel fekudtem, nem csúszott le a gyomorba olyan gyorsan, hanem felúton felgyűlt es kidagadt a kenyér

Tehat így nem kerult a légcsőbe es tavol allt a legcsőtől, de ereztem a feszítő nyomast a nyelőcsőben es hogy megallt a kaja. Persze ez par masodpercig tartott, vegül lecsúszott.

Tapasztalatok?


febr. 27. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
A halszalka sem a legcsovedben akad meg,hanem a torkodon. Meg lehet persze de máskor egyel kisebb adagot😊
febr. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, inkabb kellemetlen mint veszelyes, de ijesztő volt!
febr. 27. 22:42
 3/5 anonim ***** válasza:
41%
Nekem ne mutasd be egy ilyen után váltam nyelesi fobiassa. Csak innivaloval tudok enni. Szörnyű. Csak úgy ha van nálam meg egy csokit is… szörnyű :) de nyugi. Jolesz az ne ijedj meg :)
febr. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálam néha a sült krumpli. Semmi baj nincs vele, csak kellemetlen és kicsit fáj, de elmúlik gyorsan.


Ezen nem kell parázni, legjözelebb kisebb falatot végy a szádba.

febr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"ha túl nagy falatot nyelsz le"

Meg kell rendesen rágni az ételt, és úgy lenyelni! Megrágva és pépesen alkalmazkodik a nyelőcsöved formájához. Egy fél kiflit nem egészben kell megpróbálni rágás nélkül lenyelni...

[Amúgy fejen állva is lehet enni is és inni is, mert a nyelőcső mozgása továbbküldi a gyomorba.]

márc. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!