Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit kell csinálni ha elakad...

Mit kell csinálni ha elakad egy falat a nyelőcsöben? Egyre rosszabbul érzem magam.

Figyelt kérdés

Ma este vacsinál valószínűleg elakadhatott egy étel darab a nyelőcsövemben, ez már vagy egy órája is lehetett és nem vagyok azóta valami jól. Elsőnek annyira elkezdtem szédülni hogy azt hittem ott halok meg, aztán jobb lett de még így is állandóan érzem hogy van valami a torkomban, köhögési ingerem is van és nehezebben veszem a levegőt. Próbáltam enni rá valamit, de semmi nem ment le a torkomon, viszont sokat ittam azóta, jó sokat böfögtem is miatta.

Próbáltam hánytatni magam, de az se vált be.

Szerintetek mit kéne csinálnom? kezdek egyre jobban félni és kikészít ez az egész!



2022. szept. 9. 23:34
1 2
 1/11 anonim válasza:
89%
Mondjuk hívd fel a 112-t és kérj instrukciót.
2022. szept. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Allergiás légcsődagadás is lehet. 112, igen.
2022. szept. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Hát azért a nyelőcső meg a légcső nem ugyanaz.
2022. szept. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 hosszúhajú ***** válasza:
88%
én felhívnám a 112-öt, ne ijedj meg mert ha ennyire magadnál vagy, akkor az is lehet hogy telefonba elmondják miket tehetsz még, nem rögtön, mentő... ők azért pl. szülési vészhelyzetnél is mondják a telefonba mit kell tenni.
2022. szept. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Na mit mondtak, mi lett?
2022. szept. 10. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát igazából annyit mondtak hogy igyak sokat, mozgassam a nyakam és ha holnap is rossz lesz akkor menjek be. Szóval nem tudom ezek után hogyan aludjak...
2022. szept. 10. 02:45
 7/11 anonim ***** válasza:
Na, mi újság? Szokott nekem hasonló lenni, de nem tart órákig, hanem a vízivástól a gravitáció alapján lemegy. Lehet, hogy halálfélelemmel jár, de ez nem a légcsöved.
2022. szept. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
34%
Szimplán pánikbeteg vagy, és azért érzed úgy, hogy meghalsz.
2022. szept. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 hosszúhajú ***** válasza:
két dolgot akarok írni még megnyugtatólag. ha a légcsövünkön akad meg valami, akkor nemhogy írni, beszélni, de levegőt venni sem tudunk. szóval a nyelőcsövedben akadt meg. másik, nekem egy két órás vonatút elején akadt meg a torkomon alma - mint hófehérkének - egy nőtől kértem vizet és kb másfél órát végigparáztam hogy mi lesz velem a vonaton. szóval valóban lelkileg ijesztő, de ez már 12 éve volt, "csak" pár óra idegbaj volt...
2022. szept. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Heimlich fogás.
2022. szept. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!