Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A nagyon csípős ételek károsít...

A nagyon csípős ételek károsíthatják a nyelvet?

Figyelt kérdés
Néha eszem egy fokhagymát, de annyira csíp, mintha öngyújtóval égetném a nyelvemet, ilyenkor már attól félek, hogy elvesztik az ízlelőbimbóim az érzékelésüket. Ez megtörténhet?
márc. 6. 20:53
 1/2 Kukacos Tejberízs válasza:
Állítólag nem, mivel olyan anyagot tartalmaznak ezek az ételek, amelyek csak a szövetkárosodás érzését (=fájdalom) keltik benne, viszont azért nem érdemes túlzásba vinni, mert az idegrendszert ugyanúgy terheli, de nem lesz bajod. Egy kis víz vagy hideg tej és nem lesz gondod.
márc. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nyersen ettem régebben fokhagymát, akkor nekem olyan durván felmarta a nyelvemet, hogy több napig is eltartott, amíg meggyógyult. Arra már nem emlékszem, hogy hány gerezdet ettem meg.

Azt nem tudom, mennyire árt az ízlelőbimbóknak.

márc. 7. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!