Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért okoz a lilahagyma...

Miért okoz a lilahagyma puffadást, gyomorfàjást?

Figyelt kérdés

Tegnap este megettem egy csirkés wrappet. Csirke volt benne, uborka, paradicsom, mézes mustáros szósz, ezek összetevőitől sosincs bajom. Nagyon sok lilahagyma is volt benne, csak arra tudok gondolni, azt nem nagyon szoktam enni. Hajnalban kezdtem puffadni, görcsölni, több laza székletem volt, pici hànyinger, majd megfájdult a gyomrom, a savam is nagyon sok. Savlekötőt vettem be, gyógyszertári szódabikarbónát egy kis kanállal. Étvágyam az van, pirítóst, rizst ettem ma, jobban éreztem magam utána mint üres gyomorral, de még mindig ég és fájdogál a hasam, főleg köldök körül. A vacsora egyébként nem volt nagy mennyiségű, szóval nem ettem túl magam.

Okozhatta ezt a hagyma?


ápr. 11. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miert pont arra gondolsz, kompletten az egesz kaja lehetett szar a gyomrodnak :D
ápr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert a hagyma úgynevezett magas fruktántartalmú élelmiszer, akárcsak a búza. A legtöbb ember puffad tőle, úgy ahogy a sok-sok fehérlisztes kaja fogyasztása 1 nap alatt is megterheli az emésztést a legtöbb embernél.
ápr. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Egyébként én hálás lennék ha csak ennyi bajom lenne, IBS miatt minden egyes nap ezekkel a tünetekkel küzdök de már annyira nem érdekel, hogy fel sem tűnik a fájdalom. Ha betartanám a diétát, kis túlzással semmit se ehetnék, az meg nem élet és időben/pénzben sem kivitelezhető minden átlagos étel helyettesítése valamivel, de persze az lenne a jó, ha menne. Van, aki megoldja.
ápr. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%
Plusz én nő vagyok, szóval a ciklusra is érzékeny a bélműködésem, PMS időszakban konkrétan a víztől is puffadnék úgy vélem.
ápr. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!