Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hány órakor esztek és kb mit?

Hány órakor esztek és kb mit?

Figyelt kérdés

Max hány óráig nem észtek semmit éjszaka?

Szóval hogy, mikor esztek este utoljára és reggel mikor először?

Meg hogy mit?


ápr. 17. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
A napi össz kalóriabevitel számít, így teljesen mindegy és irreleváns adat, hogy ki mikor eszik, mert ez nem befolyásol semmit.
ápr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

Ébredés után nagyjából egy-másfél órával szoktam reggelizni, vacsorázni pedig lefekvés előtt két-három órával, de változó. Hogy te mit mikor eszel, az egyéni preferencia és időbeosztás függvénye, ráadásul izomépítés szempontjából nem is fontos, hisz valóban a napi/heti összkalóriabevitel és összfehérjebevitel számít, nem az, hogy 12:56-kor vagy 14:38-kor ettél-e csirkemellet.

És hogy mit? Azt, amit mindenki más. Reggelire általában valami kását (pl. zab, rizs, köles, amaránt, hajdina, quinoa) valamilyen gyümölccsel, ebédre valami húst (pl. csirke, pulyka, kacsa, marha, sertés) vagy halat (pl. lazac, tilápia, harcsa, tonhal) valamilyen körettel (pl. burgonya, bulgur, kuszkusz), vacsorára pedig tojásrántottál zöldségekkel, de ez is változó. Hétvégén például bográcsban főztünk egy hatalmas adag babgulyást. Olyan isteni finom lett, hogy azóta azt eszem.

ápr. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Három nagyobb étkezésem van és három snack - mert KELL.


Ébredés után kávé tejjel, aztán nemsokkal rá reggeli.

2-3 órára rá snack 1.

Fél egy körül ebéd.

4 körül snack 2.

7-8 között vacsi

Lefekvés előtt snack 3.


Nincsenek pontos időpontok, csak hogy 3 óránként ennem kell - de én étkezési zavarból gyógyulok, és nem mindig van éhség-érzetem, ezért vagyok muszáj időre enni, hogy a kalória biztosan meglegyen.

ápr. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérlek, ha érdekel, én szívesen leírom :-)


8 és 9 között reggelizem, saját készítésű müzlit. Kétharmada zabpehely, ezen kívül magok, csokidarabok és liofolizált gyümölcs van benne. Ha olyan kedvem van, akkor inkább zabkását eszem (házi, zab+tej+ízesítés).


11 körül szoktam tízóraizni. Korpás keksz+joghurt+gyümölcs, vagy ennek variációja, kefir, zab, ilyesmi.


1-kor van ebéd, szinte mindig valami zöldséges étel. Leggyakrabban főzelék+hús/tojás, vagy bulgur+párolt zöldség+fehérjeforrás, vagy általában heti 1x tészta valamivel, pl. sajt+tejföl. Ha van időm, akkor vasárnap zöldséglevest és valami édes második fogást készítek: palacsinta, máglyarakás, túrógombóc például.


Délután 3 körül eszem 20 g olajos magot.


Vacsora közösen fél 6-kor van. Általában korpás kenyeret eszem sajttal, kolbásszal, májkrémmel vagy ami fel van bontva, vagy maradék fasírttal, tojáskrémmel, ha van készítve. Plusz zöldség.


Mivel nekem a vacsora így korai, este 9-10 körül eszem még pár korpás kekszet és joghurtot. Így is 10-12 óra az éjszaka és szoptatok is közben.

ápr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!