Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tojásból a fehérjét vagy a...

A tojásból a fehérjét vagy a sárgáját szokták kidobni vagy meg nem enni? Miért? Magyarázattal légy szíves. Aki kidobja (vagy nem eszi meg), olyan írjon.

Figyelt kérdés
Köszi!

ápr. 21. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
A sárgáját eszem meg mert a fehérje később is finom.
ápr. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Egyél egész tojást, mint minden normális ember.
ápr. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a héját szoktam kidobni, bár jó pénzért árulják őrölve, mint természetes kalciumforrás. Így szoktam meg.
ápr. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Vannak olyanok, akik csak a fehérjét eszik meg, mert kevesebb kalória és zsír van benne, mint a sárgájában. Vannak olyanok, akik csak a sárgáját eszik meg, mert a legtöbb érdemi dolog abban van.

Én van olyan, hogy szétválasztom, pl sütihez sokszor több sárgája kell, mint fehérje. Olyankor a fehérjét felverem egy kis cukorral és kisütöm sütőben, nagyon finom.

ápr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ma egész más témában olvastam (vas) és a cikkben említette a szerző, hogy a sárgájában van vas.

De én is úgy tudom, hogy vannak, akik az egész tojást megeszik, mások a fehérjét, mások a sárgáját és vannak, akik egyáltalán nem esznek tojást, sehogyan sem.

ápr. 24. 05:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!