Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen zabkása jó reggelire,...

Milyen zabkása jó reggelire, ha fogyni szeretnék?

Figyelt kérdés

Tetszik a zabkásás reggeli, de nem vagyok benne biztos, hogy amit próbáltam az jó-e. Például étcsokisat vagy gyümölcsöset próbáltam.


Natúrt kellene venni ami jó? Mert ízesíteni szeretném pl banánnal, dióval.


És csak vízzel szabad felönteni vagy lehet tejjel is? Mert a tej nekem szimpatikusabb és akkor még kalcium is kerül a szervezetembe.


A bajom az, hogy azt látom, hogy csak tűzhelyen lehet ezt megcsinálni. A munkahelyemen meg nincs tűzhely, csak mikro. Viszont otthon nagyon korán indulok el reggel. Tehát otthon nem tudok még reggelizni.


[link]


Ezt a receptet néztem. Tetszik.


A zabkása alaprecept elkészítéséhez egy kisebb, nyeles edénybe öntjük a tejet, majd belekanalazzuk a zabpelyhet, és 5-10 percet állni hagyjuk.

Ha megdagadt a zabpehely, felrakjuk a tűzhelyre, és közepes lángon, állandó kevergetés mellett 5-10 perc alatt krémesre főzzük.


Ezzel az a baj, hogy nincs tűzhely a munkahelyemen, mikroban nem lehet megmelegíteni és úgy utána megkeverni? Vagy csináljam meg otthon reggel hatkor és úgy hozzam be munkahelyre? Az nem baj, ha kihűl vagy meg lehet melegíteni a munkahelyen mikroban?



máj. 15. 11:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Otthon főzd meg, ne ilyen porokból meg instant valamikből. Veszel zabpelyhet. Én úgy szoktam, hogy egy rész zabpehely, egy rész víz és egy rész tej. Lassú tűzön, folyamatos keverés mellett meg kell főzni, mint a tejbegrízt. Magaddal viszed a munkahelyre és ott megmelegíted mikróban. Én hidegen nem szeretem, de úgy is meg lehet enni, ha neked úgy jó.
máj. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
Szerintem bármelyik
máj. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%

Csak natúrt és te készítsd el.

Az ilyen csokis,epres tele van kalóriával meg cukorral.

máj. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Éreztem, hogy a csokis, meg epres az nem az igazi, köszönöm. Nem lesz rosszabb amúgy, ha reggel utánamelegítem a munkahelyen?
máj. 15. 11:32
 5/19 anonim ***** válasza:
56%

Csinálj “éjszakás” zabkását - nem kell főzni, előző este bekevered, reggel fogod és viszed magaddal, jó hidegen is meg megmikrózva is.

Így annyi édesítőt/cukrot és ízesítőt raksz bele amennyit szeretnél.

máj. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ha fogyni szeretnél, akkor a kalóriabevitelre kell figyelni. A víznek pl nincs kalóriatartalma, tehát ha azzal készíted, akkor jobban jársz. A dióban nagyon sok van, inkább gyümölcsöket tegyél bele. Én szoktam mikróban készíteni. Natúr zabpehely, víz, kicsit melegítem, én hagyom kihűlni, de nyilván melegen is jó és teszek bele gyümölcsöt.
máj. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
A dió nem gyümölcs? Én pont azt láttam, hogy a dió jó, de pl a banánnak vigyázni kell.
máj. 15. 13:00
 8/19 anonim ***** válasza:
7: Mindenféle magvakban sok a kalória. Én almát szoktam belekockázni, amikor már kész van. Én mindenképpen a főzős változatot ajánlom. Úgy ezerszer finomabb, nem fűrészporízű. Áztatásnál csak megszívja magát, de nem fő meg.
máj. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A dió is gyümölcs, de nem ez a lényeg. 100g dióban 654 kcal van, 100g almában 87. A dió egyébként jó, csak nagyon keveset szabad belőle enni. Illetve fogyni úgy tudsz, hogy kevesebb kcal-t eszel, mint amennyit elhasználsz és a dióval sokat viszel be, de nem fogsz tőle jóllakni.
máj. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Én mindig mikróban csinálom. Vízzel egészségesebb, de tejjel szerintem finomabb. Berakod mikróba 2 percre, kiveszed, átkavarod. Vissza még egy percre. Utána hagyod pár percet állni, aztán lehet ízesíteni.
máj. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!