Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van olyan alapítvány, ami...

Van olyan alapítvány, ami segíthet a szója és mogyoróallergiás gyermekeknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kicsimnek mogyoró és szója allergiája van. Az orvos nem adta meg az igazolást az emelt családira és a meghosszabbított gyesre. Viszont most kezdtük az ovit. De nekem kell bevinni reggel a reggelit, délben az ebédet, és utána el kell hoznom, nem engedik, hogy ott aludjon. Így nem tudok elmenni dolgozni, segítségem sincs, és csak a családiból nem tudom felnevelni a gyereket.


Egy olyan alapítványt vagy szervezetet keresek, akik valamilyen módon segítenek a kicsimnek.


Köszönöm, ha segítetek.


2010. nov. 16. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs szója és mogyoróallergiás ygerekekért alapítvány.

Ne mond már hogy minden kajában van szója és mogyoró.

A liszt vagy a fehérje allergia az uigen, az nagyon gáz, de ezzel simán,egyszerűen lehet együtt élni

2010. nov. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szia! Magyarországon nem használnak szóját a menzai étkeztetésben, mogyorót meg pláne nem. Esetleg lehet szólni, hogy szójafasírtot ne kapjon, bár azt se láttam még menzakaján, de óvodában sem. Valamint szalámikat ne egyen, mert azt nem tudhatod, miből van. Főleg virslit nem. De színhúst,rántott húst, csirkemellet, ezeket miért ne ehetné?

Nem fogsz találni alapítványt, mert ezek nem létfontosságú élelmiszerek, amikre allergiás.

Off: Példa: A húgom súlyos gyógyszerérzékeny, fehérje, állatszőr és pollenallergiás, valamint asztmás. Most 25 éves. Nekünk sem segített soha senki, nem is volt anya több ideig itthon vele.

Amúgy lehet, ki is növi, a húgom is kinőtt sok allergiáját, de sajnos a gyógyszerallergia, pollen, állatszőr, és az asztma megmaradt.

2010. nov. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért ez nem ilyen egyszerű! A mogyoróallergia a legsúlyosabb allergia, ami létezik, már egy ezred mikrogrammnyi mogyoró is okozhat olyan tüneteket, amibe bele is halhat a gyerek. Anafylaxia, légzési és keringési rendszer összeomlása stb. Ezért van az pl., hogy egy rakás termék csomagolására kötelező ráírni, hogyha olyan üzemben készült, ahol mogyorót is felhasználnak, chips, csoki, cukorkák...csak, hogy olyanokat említsek, amiket a gyerekek előszeretetel fogyasztanak. De ha megnézed pl. a McDonaldsban az alátét papír hátoldalán is ott vannak a termékekenek az összetevői, és a mogyoró az egyetlen, amit fel kell tüntetniük, hogy előfordulhat, hogy érintkezett vele a termék. Úgyhogy egészen biztosan nem hagynám én sem, hogy a gyermekem a menzán egyen. A leghalálosabb allergia fajta. A kérdésre válaszolva: szerintem nincsen ilyen alapítvány, de olyan van, hogy Allergiás Gyermekekért Aalapítvány...őket meg lehetne próbálni.
2010. nov. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajnos én se tudok, olyan alapítványt, ami ebben segítene neked. Miért nem adott az orvos igazolást?

A mogyoró allergia az egyik legveszélyesebb allergia valóban és az egyetlen olyan allergia, amit nem is lehet kinőni. Az én gyerekem se eszik a menzán, bár ő több mindenre allergiás. És elmondanám, hogy a menzai kaja rengeteg szóját és szójaszármazékot tartalmaz. Hiszen van a kenyérben, zsemlében, van a maggiban is, amivel ízesetik az ételt, mert biztos nem drága fűszereket tesznek bele egyenként. Emellett ott van a felvágott, szalámi és a hús fűszerezése is, ami biztos, hogy tartalmaz szóját.

Szóval allergiások részére igencsak veszélyes a menzai kaja. Arról nem beszélve, hogy ha nincs is benne, de a konyhán előfordulhat, belehullhat, nem biztos, hogy ugyanúgy vigyáznak a dolgokra, mint az anya otthon.


Miért nem aludhat ott a gyerek az óvodában? Én reggel beviszem a tízórai az uzsonnát és az ebédet, amit beraknak a hűtőbe és utána elmegyek dolgozni.

2010. nov. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem súlyos???? Nézd meg kérlek a margarinokat, felvágottakat, kekszeket, de sok kenyérben, zsömlében, pékáruban is van szója, illetve mogyoró vagy annak származéka. Pl a lecitin, az E322, és társai. Sőt, az oviban, ha valami fasírt, vagy olyan étel van, amihez darálthús kell, azt löncsből csinálják, ami szintén tele van szójával. Uzsira általában van keksz, amiben ugye ott a mogyoró!

És igen, valóban a legkisebb mennyiségben akár halálos lehet!

Köszönöm annak, aki nem kötekedett!

2010. nov. 17. 06:24
 6/9 A kérdező kommentje:

Azért nem kaptunk igazolást, mert nem fizettem a dokinak.... tulajdonképpen ennyi. Minden normális orvos megrökönyödik, hogy nem kaptunk igazolást, többek közt a gyerekorvos is, ezért kell most máshova is mennünk.

Azért nem aludhatnak ott, mert egyrészt félnek, hogy nehogy allergiás reakció lépjen fel, és nem veszik észre, a másik pedig, hogy a nagyobbik lányommal egy csoportban van a kicsi (egy év van köztük), és ő pedig szívbeteg. :-(

2010. nov. 17. 06:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor menj el másik dokihoz! Szabad orvosválasztás van
2010. nov. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kötekedés ha valaki másképp gondolja vagy esetleg rosszul tudja
2010. nov. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Persze, elviszem őket máshová. Remélem ott majd normálisan fogják őket kezelni! :-)
2010. nov. 18. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!