Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit csináljak, ha tegnap óta...

Mit csináljak, ha tegnap óta folyamatosan hányingerem van, és nem megy le semmi a torkomon?

Figyelt kérdés

Nagyon ideges vagyok ):

Mostanában elég nagy balhék vannak itthon, állandóan görcsölök, alig eszem. Tegnap reggel óta hányingerem van, néha fáj a fejem is mellé. Ma kénytelen voltam megenni egy szendvicset, mert Anya szerint csak játszom, hogy beteg vagyok, hogy ne kelljen ennem (ez egy iszonyú nagy hülyeség, nem fogyózom, nem vagyok anorexiás vagy ilyesmi), azt is csak ökölbe szorított kézzel sikerült. Most elég rosszul vagyok, néha örülnék ha végre kijönne belőlem minden, de nem jön, csak folyamatosan itt van bennem a hányinger, ami most már fokozott kajaundorral párosul. Mit csináljak? ):

(emellett valószínűleg fel vagyok fázva, nem tudom ez mennyiben befolyásolja a dolgot.)

15/L


2009. jan. 18. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

gyomor égés, nyelőcső reflux is lehet, de mivel csak 15 éves vagy, ezért sztem gyomor égés jobban lehetséges. De nem menstruálsz? mert ezaz idő alatt szokott előfordulni ez.

De jobb lenne, ha megnyugodnál, mert az idegesség csak növeli arra az esélyt, hogy gyomor fekély alakuljon ki. És ha az ki alakul, hidd el nem a legjobb érzés.

2009. jan. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szedjél B-vitamint tartalmazó készítményeket, a B6 hányinger ellen is és idegességre is jó.
2009. jan. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a mensturációmnak 27-e körül kéne megjönnie.
2009. jan. 18. 11:09
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm kettőtöknek :)
2009. jan. 18. 11:09
 5/6 anonim ***** válasza:

A felfázásra C-vitamint vegyél be naponta legalább 2-3t, max 2 hétig. Ha lehet ne egy időben, mert úgy nem szívódik fel, csak kiürül gyorsan.

(Én a leveles c-vitaminra gondolok, az nem is drága, mégis jó, és abból bevehetsz többet, nem lesz semmi bajod.)

És igyál sok folyadékot, gyümölcstea a legjobb. Ha otthon vagy napi 2-3 liter nyugodtan mehet (én 1 literbe teszek 1-2 filtert, szóval nem kell egy dobozzal venni egy napra:). Jó, ha nem hidegen iszod meg.

Ha suliban vagy reggel 2,5 decit mielőtt elindulsz, nappalra viszel magaddal egy fél literes üveggel, aztán ha hazamész iszol megállás nélkül, este lefekvés előtt 1-1,5 óráig. Így nem kell éjjel percenként felkelned a wc miatt, és suliban se kell 20 percenként kimenned.


A hányinger valószínűleg el fog múlni, ha megnyugszol kicsit. Esetleg ihatsz nyugtató hatású teákat, ezek természetes módszerek. Vagy ha beveszel napközben Hova tablettát, az is megnyugtat picit, és egytől nem alszol el. Az szintén gyógynövényekből van.

De a legfontosabb, hogy ne idegeskedj. Ülj le valamikor egyedül otthon és gondolkodj el, hogy mi a gond. Aztán találj ki rá megoldást. Ha sehogy sem sikerül megoldást találnod akkor pedig lásd be, nincs megoldás, marad az, hogy az idő megoldja, tehát felesleges rajta aggódnod :) Ha nem rajtad múlik, nem tehetsz semmit, ez nem a te feladatod, nem kell idegeskedned. Ha bármi rossz dolog történne úgyis ott lesz más is, nem neked kell mindent megoldanod - még ha úgyis tűnik, akkor sem. És mindig van más megoldás, a legrosszabból is ki lehet hozni valamit. Mindig lesz jobb. Értékeld ilyenkor a pici dolgokat, hogy megnyugodj. Tudom, nagyon nehéz,nálunk is sok a gond az idegeskedés, és dühös vagyok a világra, nem tudom a szép oldalát nézni. De muszáj.


Ha nem tudsz enni, ne egyél inkább. Talán egy kis levest, csak, vagy üres zsömlét. Anyukádnak mondd meg, hogy tényleg nem érzed jól magad, egyességet ajánlasz neki, eszel de akkor könnyű ételeket, pl. levest. Biztosan főz majd neked. Esetleg ihatsz turmixokat, azt csak meg kell inni. Pl banánturmix, bár nem tudom ha hányingered van mennyire jó... 2 deci épphogy langyos (nem jéghideg) tej, 1 banán, 2,5 evőkanál méz. És ezt összeturmixolod. Én nagyon szeretem, ha nem tudok enni megiszok egy ilyet, hogy valami legyen. Lassan igyad, mert ha túliszod magad hirtelen, hányingered lehet még inkább.

B6 vitamin tényleg jó a hányingerre, bár én önmagában a b6 vitamintól kidobom a taccsot mindig fogalmam sincs miért :)) magnézium se árt az idegeknek.


Egyébként tegnap óta, az nem hosszú idő, ennyitől nem lesz bajod. Ha 4-5 napig nem sikerül enni, szinte semmit akkor viszont azonnal orvos. De fontos, hogy inni igyál.


Lehet még esetleg valami vírus, és emiatt vagy felfázva és étvágytalan, de akkor azt tudni fogod, ha esetleg lesz még más tüneted is pl láz, orrfolyás, vagy ha nem múlik el pár napon belül.


A lényeg, hogy megnyugodj, mert az idegességtől lehet ilyesmi, nálam is volt már nem egyszer.

2009. jan. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm! :) mostmár kicsit jobban vagyok, megfogadom amiket írtál :)
2009. jan. 18. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!