Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bélműködés leállás után...

Bélműködés leállás után milyen ételeket lehet enni? A bélbolyhok újra dolgoznak, a kórháztól semmi étrendet nem kaptunk, (futólag annyit mondtak:vízben főtt dolgokat, de zöldséget ne) mindig krumplipüré sem lehet.

Figyelt kérdés
2010. dec. 9. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez legyen a beteg legkisebb baja. Olvasd a neten, mit írnak ilyen esetre.
2010. dec. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem találok semmi étrendet, pedig egy órája a gép előtt vagyok és most már egy hét után CSAK ez a problémánk
2010. dec. 9. 21:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Bélműködés leállása? Az mi? Vagy mi történt veled? Ha leírod a pontos bajod, tudok segíteni.
2010. dec. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Csak távirati stílusban: Nővérem férje (egy jó hete) kemény, felpuffadt volt a hasa és görcsölt, hajnalban mentőt kellet hívni, kórházban orrán cső majd langyos sós víz le. Röntgen vagy ultrahang (már nem is tudom) után az orvos mondta a bélbolyhok nem dolgoznak és ha nem indul meg újra a bélműködés műtét lesz. Szerencsére megindult, 5. nap haza is jöhetett, a diétás nővér sem ért rá csak futólag említette, hogy krumplipüré, víz csak kortyonként és vigyázzon magára, ennyi. Azóta (hétfő)a nővéremmel a netet bújjuk, de nem találunk semmi konkrét kajákat.

Sehítségedet előre is hálásan köszönjük.

2010. dec. 10. 20:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Ne konkrét étrendet keressél, hanem betegtársakat, fórumokat. Majd a többi beteg elmondja, mi van még a krumplin kívül. Vannak válaszolós orvosok, diatetikusok, akik segítenek. Ha érdekel, szívesen segítek Írjál egy mailt.

2010. dec. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. Bélelzáródása volt? Azóta jól van?
2010. dec. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Bálműködés leállás, nem működtek a bélbolyhok ezt mondta az orvos.

Köszönöm érdeklődésed, jól van. Csirkemell lé ( mert levesnek csak jóindulattal nevezhető) és már a husiból is tud aprócskákat eszegetni.

2010. dec. 11. 19:39
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocsi BÉL nem bál, elütöttem a billentyűt.
2010. dec. 11. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!