Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mogyoróallergiások milyen...

Mogyoróallergiások milyen nasikat eszetek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 16:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Amiben nincs mogyoró:-))
2010. dec. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

hát azt gondoltam.

sajnos én is allergiás vagyok. és szinte minden csokira csipszre müzlire meg minden félére rá van írva hogy van benne mogyoró.ez rohadtul nem ok,hogy semmit nem lehet megenni:S

2010. dec. 27. 16:36
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

túrórudi?

bár abban ne tudom, hogy van-e...

de ha otthon süttök sütit, abba nem kell mogyorót rakni és kész :)

vagy akár házilag is lehet csinálni túrórudit :P

keversz ki kakaóporból vajból és cukorból/édesítőből csokikrémet, a túróból formázol gömböt vagy hengert, amilyet akarsz, és ráöntöd a csokit, majd hűtőbe rakod. kész is :) szerintem a kakaópor nem tartalmaz nyomokban mogyorót.

2010. dec. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

köszi a tippet.


de ez sajnos egyáltalán nem olyan mint egy igazi csoki:S

2010. dec. 27. 18:53
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

16:50es vagyok újra

találtam a neten mozart golyó receptet, és a reszelt csoki helyett lehet rakni bele kakaóport, szóval szerintem hasonló lehet, mint az igazi mozartgolyó


[link]


illetve kókuszgolyóreceptje, szerintem ezekkel könnyen ellehet nyomni a csokivágyat, mert van benne kakaó :)


[link]

jó kísérletezést, remélem segítettem egy picit :)

2010. dec. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. dec. 28. 18:56
 7/21 anonim válasza:

Én a gyerekeimnek általában gumicukrot szoktam adni, mert abban nincs, nálunk a helyzetet bonyolítja, hogy tej és mogyoró allergiásak (az egyik a sima, a másik a földi-re). Esetleg vannak coopos és hasonló gyümölcskaramellás cukrok, amik nem tartalmaznak, néhány töltött cukor, Zizi cukor, színesre bevont puffasztott búza, kukorica cukrok, ilyesmik. Amúgy minden csokira, túrórudira rá van írva, hogy tartalmazhat.. bár mi a magas kakaótartalmú tibi csokikkal szoktunk próbálkozni, eddig még nagyobb galibát nem okoztak, van töltött (ananászos és epres fajtája is), de legjobb a sima.

Amúgy amit írtak, a csokival leöntést nem ajánlom.. épp most az ünnepekben jártunk úgy, hogy a hugomék sütöttek elvileg mogyoró és tejmentes sütit.. a csokira (valami német fajta ) nem volt ráírva a mogyoró, ezért belerajták.. szegény lánykám úgy nézett ki napokon keresztül mint a pöttyöslabda.. kenegettem két napig, mire valahogy helyrejött a bőre.

Szóval inkább kakaómázat lehet csinálni a kakaóporból, cukor, víz, margarin süti tetejére, és az biztos nem veszélyes.

Amúgy remélem érkezik még használható válasz, mert engem is nagyon érdekel a téma :-)

2011. jan. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
Az előző vagyok.. nem tudom, te miket ehetsz, de a gyerekeim a mogyoró miatt semmilyen olajos magvat nem nagyon ehetnek, így a házi mócárt golyó, amit az előző írt teljesen ki van zárva, mert dió van benne..
2011. jan. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
ja és ahogy olvasom a háztartási kekszek legtöbbjében is van nyomokban mogyoró, így a kókuszgolyó se nagyon jó ötlet.. bocsánat.
2011. jan. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

a mogyoró és a dióallergiám az biztos a többi olajos maggal inkább nem is próbálkozom.

a háztartási keksztől szintén kipattogzom:(

de amiket írtál cukorkák az tényleg jó ötlet azzal azért lehet enyhíteni az édesség utáni késztetést de hát azért egy jó csoki is hiányozna.

amitől nincs bajom az a sima hagyományos kinder csoki,de jó lenne más csokikat is megkóstolni.

2011. jan. 2. 18:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!