Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » "Terhes- nasikat" tudtok...

"Terhes- nasikat" tudtok ajánlani? Ami egészséges, és jó, ha mindig kéznél van, de nem cukros se nem zsíros.

Figyelt kérdés
2010. nov. 13. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kölesgolyó, olajos magvak, joghurt, gyümölcs, aszalt gyümölcs (pl. alma chips).


Bár én terhesen ettem mindent, amit kívántam. :o)


Jó babavárást!

2010. nov. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, idáig én is ettem mindent, csakhogy nincs itthon mérlegünk és úgy tűnt olyan lassan nő a hasam, hogy biztosan nem híztam sokat, aztán a héten mentem a védőnőhöz és 6 hét alatt híztam 3 kg-t, amin nagyon kiakadtam. Most próbálok változtatásokat eszközölni, mert komolyan, inkább az számít, hogy rágcsálhassak, mindegy hogy mit, de persze mindig ugyanaz van csak itthon, és ezen szeretnék változtatni! :)
2010. nov. 13. 16:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Például ha szereted a répát, az is jó nasi. Én le szoktam gyalulni tök vékonyra, így majdnem olyan, mint a chips. :)

Nekem azt mondta a dokim, hogy a gyümölcsökkel is csak óvatosan, nem mindegy, mit, mert a cukortartalmuk nem éppen alacsony. De pl. kiwit lehet akármikor. Joghurtból a natúrt ajánlotta, a gyümölcsös joghurtokat már sajnos nagyon cukrozzák.

Emellett még ajánlotta a dokim a sajtot például.

2010. nov. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én banánt szoktam sós mogyoróvajjal, pár karikát bírok csak, és egészséges a gyümölcs+fehérje miatt!
2010. nov. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én gyümölcsöket szoktam, gyümölcscukor van benne, ami kevésbé hízlaló egyébként és gyorsan feldolgozza a szervezet. Nagyon sokat szoktam venni, banán, alma, kiwi, datolyaszilva, mandarin, körte, stb.

Igazából nem nassolok úgy, hanem nálam van 2 vagy 3 rendes étkezés és köztük egy pici nassolás (egy kis gyümölcs, tea piritóssal, dió/mogyoró/mandula, stb.)

2010. nov. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hm.... mandarin és kiwi!!! Jó ötlet! Köszi! :)
2010. nov. 14. 11:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Elso terhesseg alatt tippelhetetlen mennyisegu uborkat, savanyu kaposztat, valamint meg ettol is tobb zsirszegeny natur joghurtot tuntettem el.

Ez mind jo lett volna, hogy ne hizzak sokat, de ezek mellett a normal etelekbol zabaltam.


A masodik terhesseg alatt pedig napi 4-6 almat ettem (hatalmas jonagoldokat), ananaszt, mangot, barackot, telen pedig mandarint, narancsot kiloszamra, illetve mogyorot.

Bar ekkor annyira odaig voltam ezekert, hogy a normal kaja alig csuszott le. Meg is latszott a kilokon, fele annyit se hiztam, mint az elso babaval.

2010. nov. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!