Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan étkezzek egészségesebbe...

Hogyan étkezzek egészségesebben? Pontosan miket egyek?

Figyelt kérdés

32 hetes kismama vagyok, az ünnepek alatt 6 kg-ot szedtem fel és ez bizony sok. A védőnő azt mondta fogjam vissza a fehér kenyeret, a krumplit, a babot, a lencsét, az édességet. Csak az a baj, hogy pont ezeket eszem és szeretem. Mit egyek akkor? Nem vagyok zöldségevő! A korpás kenyeret ki nem állhatom, és pont az édességet kívánom!

Pl. köretnek hús mellé mit egyek? Jó a párolt zöldborsó, kukorica, répa?


2011. jan. 5. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Cukorbetegként hordtam ki a kislányomat. Na persze a szigorú diéta engem is próbára tett. Én amikor éhes voltam dióbelet rágcsáltam. Az összes rokonom dióbelet hozott nekem.Annyira aranyosak voltak. Próbáld meg te is ha éhesnek érzed magadat, még egészséges is, mert sok folsavat tartalmaz, és nem hízlal.
2011. jan. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tetris ***** válasza:

Ropogtass tökmagot! Lefoglalja a szádat, a kezedet, de nem tudod degeszre tömni vele magad.

Ha édesség kell, akkor rágógumizz!!!!

2011. jan. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Köles, hajdina, rizs, zab, mind jó szénhidrátforrás.

A védőnőnek pedig igaza van.

2011. jan. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Próbáld ki, hogy sütőzacskóba bedobálsz befűszerezett csirkemell vagy halszeleteket és mellé raksz vastagabbra felszeletelt zöldségeket, pl. cukkini, répa, gomba stb.

Jól rázd össze, zárd le szorosan, szurkáld meg tűvel a tetejét és tedd be az előmelegített sütőbe kb. fél órára.

Én mellé főzőtasakos barna rizst szoktam enni, az is megvan max. 15 perc alatt.

Annyira finom puha lesz a husi és a hal a zacsiban, mint semmilyen más módon! A zöldségeknek pedig semmilyen mellékízük sincs és így a vitaminok is megmaradnak (azt hiszem) :)

Pici olívaolaj mehet a tetejére és nyami!

Én ma halat ettem így és a 14 hónapos kisfiam is befalta az egészet :)

Ja és így nem volt lelkiismeret-furdalásom az utána elfogyasztott 2 db szilvás gombóctól :)

2011. jan. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!