Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit fog okozni, ha kiveszik a...

Mit fog okozni, ha kiveszik a mandulámat?

Figyelt kérdés

Az egyik pajzsmirigylebenyem a normális felénél is kisebb, tehát alultermel, emiatt túlsúlyos vagyok, és nehezen fogyok.

Nagyon sokszor begyullad a mandulám, és nagyon nagy. Orvosok azt javasolták, vetessem ki. Ha kapok időpontot ez meg is fog történni. (az orrmandulám már gyerekkorom óta nincs meg)

Ha jól tudom, a mandula is, úgy, mint a pajzsmirigy, részt vesz a hormontermelésben. Fog-e változást okozni ez az állapotomban (súlyfelesleg), ha igen, milyet?


2011. jan. 19. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:
A mandula nem termel hormont, ezt már tegnap is tévesen gondolta valaki, nem lesz hatással maga a mandulakivétel a súlyodra. Ami miatt változhat a súlyod, az az, hogy nem véletlenül kell kivenni a manduládat. Tehát most ott egy masszív gyulladás van, ha ez megszűnik ,akkor elképzelhető, hogy jobb lesz az étvágyad, mert egészséges leszel.
2011. jan. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A mandula a limfocitaképzésben vesz részt, nem termel semmilyen hormont, ezért annak hiánya nem befolyásol semmit a súlyodban. A szájüreg fertőzésekkel szembeni védelmét erősíti, de ha kiveszik akkor is lesz valamilyen szintű védettség, csak az nem egy helyben lévő szervvel.
2011. jan. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mellesleg az orrmandula az esetek több mint felében vissza is tud nőni..
2011. jan. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nekem is kivették, kétszer is, mindkettőt. Nekem semmi változást nem okozott, azt leszámítva, hogy feleannyit sem voltam beteg, és nem beszéltem orrhangon.

Kétlem, hogy súlyváltozást okozna.

2011. jan. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!