Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az inzulin felszívódik a...

Az inzulin felszívódik a gyomorból? Ha megiszom?

Figyelt kérdés
Tömegnövelés céljából szeretnék sok édeset és cukrosat enni. Tudok segíteni a hasnyálmirigyemnek ha pl: a (nagyon édes) limonádémba inzulint rakok?
2011. febr. 4. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:

eszedbe ne jusson!

orvos nélkül csak úgy magadtól inzulinoznál???meg is ölheted magad!

és egyébként nem véletlenül injekcióban adják szerinted ha a gyomorból felszívódna akkor a cukrosok szúrnák magukba?

és egyébként ne a cukortól hízz mert akkor csak hájas és narancsbőrös leszel.

sportolj és akkor izmos leszel.

2011. febr. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lebontja a gyomorsav.
2011. febr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egyeztettem volna orvossal, na de mindegy.

Sportoltam (rendszeresen) 2 évig én nem tudok hízni. Kajáltam gyorsétteremben, az sem segít. Oda is figyeltem az érkezésemre de az sem jött be.

A tömegnövelők nagy része cukor. Ezért már csak ez maradt.

2011. febr. 4. 18:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Az inzulin-t szubkután(bőr alá injekciózva)alkalmazzák. Orálisan inaktív, mivel a gyomorban lebomlik. Az inzulin egyébként sem játék. Nagyon könnyen okozhat akár halálos kimenetelű hipoglikémiát szakszerűtlen alkalmazás esetén.
2011. febr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!