Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha a folyadéknapot este 6-kor...

Ha a folyadéknapot este 6-kor befejezem, van értelme? Akinek epepanaszai voltak/vannak, ez segített-e hosszútávon?

Figyelt kérdés

Heti egyszer tervezek folyadéknapot, máskor normálisan eszek mindent. (Tehát nem a keményítő-fehérje-gyümölcs-folyadéknapos diétára gondolok.)

Korábbi próbálkozásaimon azonban délután 5-6 óra körül erősen szédülni kezdtem, és ezen semmiféle folyadék nem segített, muszáj volt valami kenyeret, zsemlét ennem.


Célom, hogy a szervezetem rendszeresen tisztuljon.

Mindenhogy jó lenne, de van-e olyan, akinek epeproblémáin ez segített?

Epekövet állapítottak meg, de nagyon ritkán okoz panaszokat, utoljára viszont reggelire ugyanolyan kenyeret ettem, amit már százszor, délelőtt össz. 2 teát ittam, majd 12-kor csak egy almát tudtam enni, és ezután volt nem kis epegörcsöm és epét hánytam. Tehát inkább a napi sterssznek, felgyülemlett valaminek tudom be, emiatt is jó lenne ezt "apránként leadni" folyadéknapokon.


2011. febr. 8. 14:07
 1/4 A kérdező kommentje:
*12-kor csak egy almát volt időm enni (helyesen)
2011. febr. 8. 14:08
 2/4 anonim ***** válasza:

Jézusom! Ezt orvos tanácsolta?

Én súlyos epebeteg vagyok és nekem minden orvos azt mondta, hogy a diétát betartva napi 5-6x keveset kell ennem és nekem ez segít.

Nálam a diéta zsírmentes, erős fűszerezéstől mentes, hüvelyesektől, tejtermékektől mentes..., bár mindenkinek más.

Sokszor jól esik sima főtt krumpli főtt répával.

Volt olyan, hogy csak pirított kenyeret ehettem.

Engem már kétszer műtöttek, nincs epehólyagom.

Epekőre jó még a reteklé is.

Kitartást kívánok!

2011. febr. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy hathetes retekleves-kura minden esetben segit, Neked pedig nincsennek allando panaszaid.

A retekbol gyumolcspressel kinyomjuk a levet. Reggel ehgyomorra 100 gr.al kezded a kurat, harom het alatt fokozatosan 400 gr.ra emeled az adagot, majd ujabb 3 het alatt 100 gr-ra csokkented.

Ha a gyomor vagy a bel fala gyulladasban van, akkor ne hasznald a reteklevet.

Ugyancsak megszunteti a koveket a kovetkezo gyogynovenykeverek, amelyhez:

20-20 gr. foditomjen, borostyan, komlo, aprobojtorjan, borsmenta es urom szukseges. 1 l almaborhoz 3 evokanal keveket kell adni, hideg helyre kell tenni, majd az egeszet epp csak annyira forralod fel, hogy egyet buggyanjon, leveszed a tuzrol es 3 percig allni hagyod.

A nap folyaman orankent 1 ev.kanallal fogyasztasz ebbol, tehat osszesen nyolcszor-kilencszer.

Ezt a folyadekot mindig melegen kell fogyasztani, ezert erdemes termoszban tartani.

Ez az epekonek a kezelese. Ha tobbet szeretnel tudni a testi tisztitasrol, akkor irj.priv.ben szivesen segitek!

2011. febr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jótanácsokat!

Az orvos csak annyit mondott, hogy ki kell tapasztalni, mi okozza, azóta nem is voltam nála. Az eddigiekből fogalmam sincs, mindig más okozta, ami máskor nem okozott panaszokat.

A fekete retekkel, reteklével vigyázni kell, ha epekő van, mert az elmozdíthatja, és akkor gyulladás és ki kell venni az epehólyagot. Ezt olvastam, de egy Herbáriában vettem Feketeretek kapszulát, amit azóta már elajándékoztam, mivel rá volt írva a használati utasításra.

Köszönöm, ahogy tudok, írok privát.


Az is érdekelne, van-e értelme a folyadéknapnak, mert a szervezet salaktalanítása mindenkinek jót tesz (epeproblémától függetlenül is), ha csak este 6-ig tart?

2011. febr. 8. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!