Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges, vagy veszélyes...

Egészséges, vagy veszélyes hosszútávon a 80/10/10 vibrantegészség étrend?

Figyelt kérdés
"A gyakorlatban ez az étrend naponta 2-3 nagy gyümölcs étkezést jelent kiegészítve egy nagy zöld saláta étkezéssel délután. Időnként, nem napi szinten, a délutáni zöldek mellé max. 3 dkg(kis marék) csonthéjas-v. olajos mag alkalmazható." Az étrend követői a gorillát hozzák fel példának,hogy milyen erős és izmos ilyen étrend mellett,és az ember 99%-ban genetikailag egyezik vele.Én a paleolit étrendet gondolom inkább az ember természetes táplálékának,miszerint az ősember (is egykor) és a ma élő természeti népek is halásznak vadásznak,gyűjtögetnek,de nem fogyasztanak feldolgozott (konyhakész) élelmiszereket.Kíváncsi lennék egy szakértő véleményére,főleg a gorilla étrendről.Én azt gondolom,hogy hiánybetegségekhez és az izmok lebontásához vezethet hosszútávon,de nem vagyok szakértő.
2010. nov. 5. 07:49
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok szakértő, de 2 dolgot hozzá tudnék fűzni:

1. Emberek vagyunk, nem gorillák. Hiába vagyunk genetikailag x%-ban azonosak.

2. A paleolit egy f*szság. RÉGÉSZEK megmondták, hogy semmit sem tudunk/tudnak a paleolit korról, nincsnek leletek, fogalmuk sincs, hogy élt, mit evett akkor az ember, csak találgatni tudnak. A paleolit diétának semmi alapja nincs, valaki kitalálta, adott egy jól hangzó nevet, költött egy hiteles sztorit és eladta.

2010. nov. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!