Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózérzékenységtől éghet a...

Laktózérzékenységtől éghet a gyomrom?

Figyelt kérdés
2 hete derült ki, hogy laktózérzékeny vagyok, de a gyomorégésem azóta is sűrűn visszaköszön, és már 30mg quamatel sem segít. Nem ettem semmi tejeset.
2011. febr. 10. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem hinném, hogy attól lenne. Gyomorfájást okozhat, de nem égést. Lehet, hogy savtúltengésed van! Szedj valami savlekötőt, de ne ilyen "reni" meg társait, hanem vényköteleset, mert az használ! Aztán majd meglátod, mitől van.
2011. febr. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
jövőhéten mennem kell vissza a háziorvoshoz, majd mondom neki. Addig meg quamatelt szedek amikor már nem bírom tovább, abból is csak a 10mg-osat, de azt kettesével, hármasával :S Tartok a refluxtól is :S azt hogyan vizsgálják?
2011. febr. 10. 12:46
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem is laktóz intoleranciám van, de nem ég a gyomrom. A gyomorégést valami más okozza Nálad. Egyébként a reflux diagnosztizálásához csövet vezetnek a nyelőcsőbe, végén kamera és ezt monitoron követik végig. Nem fájdalmas vizsgálat, inkább kellemetlen, de 2 perc alatt megvan.
2011. febr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valami hasonlóra vizsgálnak engem is éppen. Dokim elmondása szerint a laktózérzékenység elég furcsa tüneteket tud produkálni. A reflux betegséget gyomortükrözéssel vizsgálják.

Tegnap láttam a tv-ben egy műsort, hogy nem jók ezek a mindenféle vény nélkül kapható gyomor problémát megoldó gyógyszerek, mert ezek csak magát a fájdalmat csillapítják, enyhítik. Az okot azonban nem gyógyítják. Így lesz apró betegségből valami igazán komoly, hisz nem érzed a fájdalmat. Mondjuk nekem a dokim is azt mondta, hogy mielőtt bármit is felírna rá, nézzük meg. Sajnos rám is tükrözés vár.

2011. febr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nálunk a családban mindenki laktózérzékeny, és mindenki küzd gyomorégéssel, főleg anyukám küzdött, de ő neki sajnos volt más problémája is a gyomrával, többek között nyitott gyomorszáj. Nem emlékszem pontosan, de mintha régen nekem is említette volna, hogy énis úgy születtem.


A quamatel vényköteles, kivéve a 10mg-os, ami végülis csak nem olyan erős, ezért merem szedni, anya is azt szedett és neki jó volt. Nekem is most kezd hatni...

2011. febr. 10. 12:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is laktózérzékeny vagyok,és nekem is szokott égni a gyomrom,bár szerencsére csak ritkán.Igenis van köze a laktózhoz,sőt nekem olyan súlyos a laktózérzékenységem,hogy gyomor-és bélbetegség is társult hozzá.
2011. febr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!