Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Inzulinrezisztenciában szenved...

Inzulinrezisztenciában szenvedők -hogyan éltek együtt a betegséggel? Kérlek, adjatok tanácsot, ötleteket!

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, serdülőkoromban voltak gondjaim a súlyommal, ami aztán rendeződött, és normális volt a testsúlyom egészen kb. 4 évvel ezelőttig, amikor is elkezdtem fogamzásgátlót szedni,és a szedése alatt nagyon sokat híztam:( Az abbahagyása után nem jött meg egy évig a menzeszem, és vizsgálatok sora után végre "kiderítették", hogy PCOS-em van, a háziorvos pedig beutalt az endokrinológiára, ahol kiderült, hogy csökkent a glükóztoleranciám és túl magas az inzulinszint a véremben (=inzulinrezisztenciám van). Az orvos Merckformint írt fel, és azt mondta, hogy diétáznom kell, de persze semmilyen további tanácsot nem adott ezzel kapcsolatban...


És itt kezdődik a gondom, ami miatt a segítségeteket kérem: Ahogy hazaértem, leültem a Google elé, és elkezdtem cikkeket, fórumokat keresgélni, ahol az inzulinrezisztenciával, illetve a szükséges diétával foglalkoztak. Nagyon megijedtem a vizsgálati eredményemet látva, mert egyenes ágon öröklődik a családunkban a cukorbetegségre való hajlam, és nem szeretnék odáig jutni, márpedig egyetlen lépcső választ el tőle...


Több olyan honlapot is találtam, ahol azt írták, ameddig el nem éri a beteg a normális testsúlyát, addig teljesen fel kell függeszteni a szénhidrát-bevitelt, és ha lehet minimálisra csökkenteni, vagy felfüggeszteni a zsírbevitelt is.Utána is csak mértékkel fogyaszthatók a fenti tápanyagok.


Ez eddig rendben is lenne, csakhogy szénhidrát és zsír szinte mindenben van!! Az egyik honlapon azt olvasom, hogy nem lehet tejet inni, mert hirtelen emeli a vércukrot. Eddig gyakorlatilag tejen és vízen éltem, de azt mondtam, rendben, átállok csak vízre és édesítőszeres teára, akármilyen nehéz is lesz...


Megéheztem, gondoltam: eszek egy almát, az gyümölcs és egészséges...De a következő honlapon ételek (zöldségek, gyümölcsök, gabonafélék, húsok,stb.) arzenáljáról olvasom, hogy tilos fogyasztani, beleértve az almát is, mert hirtelen emeli a vércukrot, és tele van cukorral...


Rendben, akkor egy szelet sajtot...Olvasom - azt sem ehetem, mert tele van zsírral...


Lementem a boltba, szétnézni, és keresni pár diabetikus élelmiszert: megdöbbentem mennyire "széles a kínálat"-gyakorlatilag semmi!


Nagyon szeretem a Graham, rozs, és más gabonafélékből készült kenyereket,amelyeket lehetne fogyasztani, de kb. egy hét után hasmenésem van tőlük...(korábbi diéták alkalmával ez többször is kiderült) A puffasztott rizst pedig egyszerűen nem bírom legyűrni:(


Úgy érzem, teljesen meg vagyok lőve, szó szerint nem tudom, mit egyek, mit ehetek, az eddig megszokott táplálkozásomat (és itt nem az édességekre gondolok, hanem a teljesen hétköznapi ételekre, mint kenyér, felvágottak, sajt,tej, virsli,stb.) teljesen meg kellene változtatnom, és momentán úgy érzem, ötletem sincs, hogy hogyan!! Nagyon el vagyok keseredve emiatt, teljesen ötlettelen vagyok, lépten-nyomon csak abba ütközök, hogy ezt sem szabad enni és azt sem...Ráadásul senki nincs az ismerőseim között, aki hasonló problémákkal küzd, és esetleg tudna segíteni, dietetikusra pedig nincsen pénzem,mert munkanélküli vagyok:(


Szeretném a segítségeteket kérni, bármilyen személyes tapasztalatnak, konkrét ötletnek, receptnek, javaslatnak nagyon örülnék!! Sok dolgot lehet olvasni a Neten, ilyen-olyan diétákról, de nem pótolja a személyes tapasztalatot,ezért döntöttem úgy,hogy megkérdezlek Titeket, kedves Fórumozók!!


Nagyon köszönöm a segítséget előre is!!


2011. febr. 10. 23:34
 1/7 anonim ***** válasza:

bocs, de felesleges volt mindezt leírnod.

a dietetikus ingyen van, ez nem olyan mint a pszichológus, h 10 ezreket fizetsz óránként.

kérd meg az endokrinológust, h adjon beutalót.

én cukorbeteg vagyok, ingyen jártam dietetikushoz.

basszus, ha az életedről van szó, csak nem kérnek el pénzt!


amúgy ha cukorbeteg leszel, akkor k.urva ciki lesz az inzulinrezisztencia...

egyél csirkemellet natúran sütve, abban se zsír, se szénhidrát, csak fehérje.

2011. febr. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Bocs, de én ingyenes dietetikusról még soha nem hallottam...:S De komolyan... Sőt...Elég horribilis összegeket kérnek el egy-egy konzultációért... De ha tényleg létezik is TB-finanszírozott dietetikus, nem tudom, hogy "csak inzulinrezisztencia" miatt elküldik-e hozzá az embert...


Várom a további válaszokat, tényleg minden segítségnek örülnék!

2011. febr. 11. 00:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha az endokrinológus nem ajánl dietetikust, akkor kérj egy beutalót a gasztroenterológiára, mert a hasmenés miatt, ami a telítődés után jelentkezik amúgy sem árt, hogy hallja a panaszod, szóval a gasztrós mellett mindig van dietetikus, aki ingyenes. Tuti, hogy minden sztk-ban van.


Hol laksz? Mi Pesten lakunk és ami eszt-ban van tudom, mert mi is jártunk hozzá a kislányommal.

2011. febr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sztk-ban
2011. febr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én debreceni vagyok, és őszintén szólva meg sem fordult eddig a fejemben, hogy gasztroenterológushoz menjek, mivel más emésztőrendszeri problémám tudtommal nincs.Az igazság az, hogy az is majdnem egy teljes évbe telt mire a nőgyógyászom és a háziorvosom egyáltalán eljutottak odáig, hogy beutaljanak az endokrinológiára, mert nem akart egyikük sem beutalót adni... Ezek után szerintem kiröhögnének, ha odaállítanék gasztroenterológiai beutalóért:S A dietetikusnak pedig próbáltam utánanézni, ismerősök segítségével érdeklődni, de mindenki egyöntetűen azt mondta, hogy fizetni kell:(
2011. febr. 15. 00:20
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként "köszönöm ezt a sok segítő szándékú választ" és ezt a "pozitív hozzáállást"... Ezek szerint vagy nincs itt senki akinek inzulinrezisztenciája van (amit kétlek,de kívánom,hogy úgy legyen...), vagy mindenkinek TB-finanszírozott dietetikus írta elő az étrendjét... (a mázlisták...)Magyarul:köszönöm a semmit...:(
2011. febr. 15. 00:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Én cukorbeteg vagyok, 3 éve. Az SZTK-ba járok a diabetológóshoz, és szintén az SZTK-ba van dietetikus, és egyikért sem kell fizetni!!!

Sztem érdeklődjél az Sztk-ban, hogy a dietetikushoz kell-e beutaló, mert ő nem orvos, hátha anélkül be lehet jutni hozzá.

2011. febr. 15. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!