Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 17 éves lány vagyok, 175 cm...

17 éves lány vagyok, 175 cm magassághoz pár hónapja még 77 kg voltam, mára már csak 60. Napi 800 kalóriát ettem, sportoltam heti 3-4 alkalommal. Lehet, hogy ez már az anorexia kezdete?

Figyelt kérdés
Néhány hete az amúgy is alacsony kalóriatartalmú diétám eléggé bedurvult.Reggelire 1 alma, ebédre 3-4 tojás, vacsi semmi.Ha jól számolom , ez maximum 300 kalória.Vagy esetleg 100 g sovány hús, vagy hal, de 300 kalória fölé nem igen megyek, viszont így is nagyon jóllakottnak érzem magam, úgyérzem, ha akarnék,sem tudnék többet magamba nyomorítani.Tudom,hogy nem avgyok kövér, de ez a normál testalkat teljességgel elfogadhatatlan számomra, mert mindig is vonzott a vékonyság.Azon kapom magam, hogy minden nap egyre kevesebbet szeretnék enni, "minek már ez, így is jóllaktam" felkiáltással.Néha vannak falásrohamaim, ezeket másnap koplalással szoktam kompenzálni, miközben azt állítom, hogy méregtelenítek, tehermentesítem a szervezetem:D:S
2009. febr. 11. 11:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez lehet már táplálkozási problémák kezdete. A mihez tartás végett, egy egészséges felnőtt nő (végül is te is annak tekinthető vagy) kalória szükséglete 1800 kcal.

Ehhez képest te eszel 800-at, 300-at. Mindenképpen egyél többet, mert a táplálkozási zavarok komoly szövődményekkel járhatnak (és egyébként sem túl esztétikus egy csontváz :S). Pl. Haj kihullása, száraz, repedezett bőr, fogak elvesztése és megrongálódása, menstruációs zavarok, terméketlenné válás (gondolom, tudod, hogy ez mit jelent: nem születhet majd babád), idegrendszeri problémák (a folytonos aggódás végett és vitaminhiányok végett)... és még sorolhatnám. Remélem, hogy ezzel a pár példával kicsit elrettentettel a koplalástól.

Egyébként fontos hozzátennem, hogy dicséretes, hogy felmerült benned a kérdés emiatt és mertél kérdezni.

Ma már nem divat (a kifutókon sem!) a soványság, hanem az egészséges alakú nő, lány.

Remélem, válaszomat nem tekinted okoskodónak, de jelenleg a főiskolai tanulmányt írok a táplálkozási zavarokról, így egy kicsit én is belemártottam magam ebbe a témába. Ha esetleg tudnék segíteni, kérlek, jelezz privátban. :)

2009. febr. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az előbbihez annyit tennék hozzá, hogy az emberi szervezet egy kazán is egyben, vagyis van hőleadása, is. Ha a hőtermeléshez nem "fűtessz" eléggé, akkor egy idő után a tartalékok kimerülnek, és ha a szervezet a vésztartalékokat kezdi felhasználni akkor ez sajnos irreverzibilis károsodásokat is okoz!

Ha önmagadtól nem tudsz visszaállni a normális kerékvágásba, akkor keress fel orvost, azelőtt, hogy maradandó károsodások keletkeznének!!!

2009. febr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!