Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Széklet ürítés közben, fáj a...

Széklet ürítés közben, fáj a végbelem. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Láttam van pár hasonló kérdés már, de ott azt írják hogy még utána is fáj, de nekem más a helyzet.

Az egész azzal kezdődött, hogy egyik alkalommal nem tudtam egy teljes napig wc-zni, így másnap nagyon durván vastag és kemény volt a székletem, és egy erősen szúró érzést éreztem amikor kijött, és egy picit véres is volt a papír. Azóta állandóan szúr, de nem is a végbelem hanem a végbelem peremén, olyan érzés mintha amikor megreped a szám, és ha meghúzom egy picit szúró érzés. Lehet hogy szétrepedt egy picit a fenekem? Utána nem szokott sohasem fájni, egyáltalán, csak széklet ürítés közben! Ha szétrepedt mit lehetne ilyenkor alkalmazni? Van rá valami vény nélküli kúp vagy valamilyen kenőcs amit lehet ilyenkor alkalmazni? Ha nem fáj utána akkor ez nem aranyér igaz?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. febr. 16. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Végbélrepedésnek hívják a problémádat.
2011. febr. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia! Mintha magamat hallanám, én is ilyen helyzetben voltam. :) A székleted kemény, ez ellen teheted, hogy sok gyümölcsöt eszel és minden nap bekanalazol egy yoghurtot. Nekem bevált. A vér pedig ezért van, mert a kemény széklet "megvágta" kicsit a bőrödet, kenőccsel kenjed!

Ezt jó, ha elolvasod: [link]

2011. febr. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!