Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A vizeletem a jelek szerint...

A vizeletem a jelek szerint túl savas. Milyen ételeket ehetnék, amelyek lugosítanák a vizeletemet?

Figyelt kérdés
2009. febr. 14. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Hosszú lenne felsorolni.Írd a keresőbe,hogy lúgosító ételek,és utána hogy savasító ételek.Ezektől óvakodj.Nem azt jelenti,hogy soha ne egyél,csak ritkán.

Kerüld a gyümölcsleveket,a mézet,a szardíniát,a mogyorót,a szénsavas dolgokat,az alkoholt.Egyél sok zöld színű dolgot.

2009. febr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Savasít elsősorban a hús (mindenféle), a cukor és a szénhidrátok, kisebb mértékben a gabonafélék. Ezeket kell kerülni. Lúgosít általában a legtöbb növény, különösen a zöldségfélék, kisebb mértékben a gyümölcsök. Lúgosításra nagyon jó a citrom (hiába savas, lúggá bomlik le) és a citrusfélék. Ezekből kéne enni minden nap. Különösen jó lenne napi egy citrom leve vízben, vagy megenni az egész citromot. Ezen kívül szokták ajánlani lúgosításra a szódabikarbóna ivását vízben oldva. A neten vannak további részletesebb infok. Egyébként nem a vizeletedet kell lúgosítani, annak mindegy, hanem az egész szervezetedet. A vizelet maga savtartalma a szervezet savasodásának jele. Érdemes erre odafigyelni.
2009. febr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
1 hónapja volt labor vizsgálatom. Nekem is ezt állapították meg, és azt mondta a házi orvosom, hogy a túlzott húsfogyasztástól. Hozzátette, hogy az is lehet, hogy csak a labor előtti pár nap ettem több húst a kelleténél. Gondold végig, hogy mennyi húst eszel.
2009. máj. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Valóban a helytelen táplákozás lehet a probléma, de ne klasszikusan savas dolgokra gondolj, mint a citrom, mert azok hiába savasítják a gyomrod, mert a gyomor záróizma csak adott pH-n engedi át a tartalmat a gyomorba, így a bevitt sav/lúg nem igazán változtatja meg a test egészének pH-ját (ún. puffer-hatás).
2010. febr. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A legegyszerűbb természetesen lúgos ásványvizet inni. Pl. a Peridot.
2010. szept. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!