Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Folyamatosan cukrot ennék, ha...

Folyamatosan cukrot ennék, ha meg eszem is utána rosszul vagyok, ez normális?

Figyelt kérdés
Nem nagyon rosszul, de mondjuk ha eszem egy kakaós csigát, rögtön úgy vagyok, hogy na cukrot soha többé, még a sütis képeket is rossz nézegetni...
2011. febr. 22. 15:34
 1/3 poiu ***** válasza:
Ez lehet bármi, de lehet egy nagyon veszélyes dolog is, érdemes orvossal beszélni. Kicsi a valószínűsége, de nem lehetetlen, hogy nem tudod a cukrot rendesen lebontani. Szóval ez lehet a cukorbetegségnek egy tünete, könnyen kizárható egy egyszerű vizsgálattal. Lehet egészen más, sőt semmi :-) de egy vércukorszint mérést érdemes csináltatni, egy gonddal kevesebb.
2011. febr. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát mondom, azért olyan durván nem vagyok rosszul, csak nagyon vágyom a cukorra, úgy érzem egy egész tortát is be tudnék falni egyedül, aztán utána már akár egy bögre 2-3 kanál cukros teától is émelygek.. Az orvosi vizsgálat mindenesetre már amúgy is aktuális lenne más miatt is.
2011. febr. 22. 17:07
 3/3 poiu ***** válasza:

Az jó, nézesd meg a vércukrodat. Nem valószínű, de ki kell zárnni.

Cukrot nem evett az ősember, ritkán egy kis mézet. Biológiailag nem vagyunk hozzászokva a tömény édességhez. A cukor nagyon gyorsan megemeli a vércukorszintet, érezhetsz émelygést, néhány óra múlva lezuhan a vércukor szint, és akkor megint nagyon éhes leszel. A normális ételből (zöldség, gyümölcs, hús stb.) lassabban szabadul fel a cukor, lassabban emeli a vércukorszintet és nem esik le uténa olyan hirtelen. Szóval a cukor árt, nem egyformán mindenkinek, de senkinek sem tesz jót.

2011. febr. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!