Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem tudok nyelni rendesen?

Mentifantezsvér kérdése:

Miért nem tudok nyelni rendesen?

Figyelt kérdés
egyszerűen gondok vannak a nyeléssel...lassan iszok és egy nagyobb kortyot akár a számban tartok míg kisebb kortyokba lenem nyelem, és kiskorom óta a gyógyszereket se vagyok képes lenyelni..mostmár a kisebbeket nagy nehezen de nagyobbakat vagy közepeseket most se. Monták már hogy ez fejben dől el meg ilyenek de amikor elhatároztam hogy lenyelem akkor kihánytam mert a torkomon akadt...mit lehet ez ellen tenni? hogy tudnak mások simán beönteni a szájukba egy csomó folyadékot? és leginkább, nekem miért nem megy?
2011. febr. 26. 01:45
 1/9 anonim ***** válasza:
lehet hogy az lenne a legjobb ha elmennél orvoshoz és mondanád neki és megnézné. horkolsz éjszaka? Az lehet hogy túl nagy a a mandulád?
2011. febr. 26. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az anyósom volt ilyen, sosem volt képes meginni egy pohár vizet, tablettát csak összetörve tudta bevenni, mint egy madár, csak csipegetett.

Persze senkink sem szólt, hogy mi baja, mi meg így fogadtuk el. Egész addig, amíg egyszer már nem tudott többé semmit sem lenyelni. 5 napig nem evett, infúzió, kórház.

Ott kiderült, hogy sok ilyen beteg van, éppen csak nem tudják, hogy mi bajuk.Semmi szervi elváltozás, pedig anyósom is bebeszélte magának, hogy egy nagy rákos daganat van a nyelőcsövében, és nem volt.

A pszichiátrián kapott nyugtatókat és elkezdett javulni.

Amikor bekerült 8-kor kezdett reggelizni 11-ig, 16- 18-ig ebédelt, vacsorára már nem jutott ideje.

Később már fél óra is elég volt az evésre.

Most már itthon van "rendesen" eszik és iszik. Szóval többet, mint mielőtt bekerült.

Őt is próbálták erőszakolni, itatták kényszerrel, de elájult és akkor békén hagyták, csak nyugtatót kapott.

Azt mondják, hogy aki nem tud nyelni, az azért van, mert nem hajlandó tovább mindent eltűrni a környezetétől, de nem mer szólni, ezért ebben a testi tünetben nyilvánul meg a dolog. Hogy nem akarja "lenyelni" az őt ért sérelmeket.

Ezért használt a nyugtató (Frontin) az anyósomnál. Ő a férje miatt tűrt, aki alkoholista, de az anyósom nem akarta kitenni az utcára, hát csak tűrt és nyelt.

Közben anyósom többször rosszul lett, vérnyomásproblémák, mentő járt ki hozzá, de mióta szedi a gyógyszert, és nem érdekli, hogy a férje mit csinál, a vérnyomásával sincs gond

2011. febr. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

első: hát már voltam orvosnál de azt monta semmi bajom és ez csak akarás kérdése. és sose horkolok.ezért is nemtudom mi lehet a baj.

Második: Ez nagyon érdekes és tanulságos sztori.de sajnos nálma ez az eset se fordulhat elő mert még fiatal vagyok és tudtommal nem teltem meg haraggal vagy eltűréssel :S pláni mivel kiskorom óta van ez :(

de azért köszönöm a válaszokat :)

2011. febr. 27. 00:29
 4/9 anonim ***** válasza:

Bocs, második vagyok, az anyósomnak 21 évesen kezdődtek a problémái, és mindenkivel sikeresen elhitette, hogy neki semmi baja, csak éppen ő ilyen pici falatokban szeret enni, naponta kb csak 1 dl vizet iszik, mert az ő szervezete nem kívánja a folyadékot, gyógyszert nem tud bevenni csak összetörve, egy gyerekkori trauma miatt, stb.

Egyébként ő mesélte, hogy találkozott olyanokkal is, akiknek 50-60 évesen kezdődött ez a betegség, és nem tudnak rajtuk segíteni.

Nem akartam azt mondani, hogy pszichés problémáid vannak, de az orvosok előbb-utóbb majd mondják.

Anyósom is tök egészséges, semmi baja testileg, megpróbálták a kórházban erőszakkal etetni, itatni, kérlelték, könyörögtek neki, volt orvos, aki kiabált vele, mondták, hogy csak beképzeli az egészet, semmi baja, mégsem javult a helyzet.

2011. febr. 27. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem. de nekem az evéssel nincs bajom.sőt...imádok enni..csak az ivás és a gyógyszer nyelés nem megy..:S
2011. febr. 27. 23:48
 6/9 anonim válasza:
30 éves vagyok és kb 15 éves koromban egyszer félrenyeltem egy gyógyszert, ami akkora sokkot okozott, hogy azóta nem tudok rendesen nyelni. Kezdetben csak a folyadék és a gyógyszer lenyelés okozott gondot, de sajnos évről évre rosszabb lett/lesz az állapotom, mert most már ott tartok hogy az ételt is nehezen nyelem le, pedig szeretek enni. Orvosnál még nem voltam vele, mert tudom, hogy az lesz rá a válaszuk, amit te is írtál, hogy fejben dől el minden... és felírnak majd vmi nyugtatókat. Abban egyet értek, hogy ez biztos pszichés probléma és nem szervi eredetű, de nem nagyon hiszem hogy lenne rá megoldás. Vagy lehet egy pszichológus segítene? Te hogy vagy azóta?
2011. márc. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát mostmár nagyon sokat szenvedek vele és kisebb gyógyszereket már nehezen de leküzdök...de ha egy közepeset vagy nagyobbat próbálok akkor az a torkomon akad. ha tényleg fejben dől el akkor előbb utóbb mindegyikünknek sikerül legyűrni csak kitudja mikor :S rossz fulladásos élményem nekem is volt csak nem gyógyszerrel hanem gombával. kiskoromba a torkomon akadt és majdnem megfulladtam..azóta nemvagyok hajlandó mégcsak hozzá se nyúlni a gombához. de nem tudom hogy ennek van e köze a gyógyszerhez.
2011. márc. 15. 21:10
 8/9 Jedinaa válasza:
Szia! Latom mar eleg regi tema... csak szeretnem tudni, hogy megoldodott e a problemad?
2018. máj. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szia Jedinaa. Evekig probaltam megoldani, most ott tartok hogy kisebb fajdalom csillapitokat es vitaminokat gond nelkul lenyelek, de sajnos minden mas azota is problema. 26 vagyok ugyhogy szerintem mar nemfog javulni a helyzet.
2020. okt. 5. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!