Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen zöldséget lehet ilyenko...

Milyen zöldséget lehet ilyenkor enni (nyersen)?

Figyelt kérdés
Ugye az az egészséges, hogyha minnél több nyers zöldséget és gyümölcsöt fogyasztunk (3x3). A gyümölcs még nagyjából oké, de milyen zöldséget lehet ilyenkor enni. Vettem sárgarépát (hozzá teszem, hogy piacon), és mintha vizet rágcsáltam volna (vagy fűrészport), semmi íze nem volt. A karalábé az még jó, talán a zellert is elropogtatom, de semmi más nem jut eszembe. Tudom, ott van a paradicsom, paprika, uborka, de azokat nem szívesen eszem, mert vagy semmi ízük (és akkor nem is érzem hasznosnak), vagy a "ki tudja honnan származik" kategória. Van ilyenkor idényzöldség?
2011. márc. 2. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbálkoztál már a céklával? Nem túl finom, de jó hatású.
2011. márc. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, köszi, a cékla néha bejön.
2011. márc. 2. 15:16
 3/5 anonim ***** válasza:

aprítsd fel, tegyél rá öntetet (joghurt, fokhagyma, fűszerek), lesz íze - senki nem mondta, hogy legelni kell :)


vegyél csírákat, azok télen is nagyon hasznosak

2011. márc. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A répát én sem tudom magában elrágcsálni, max ha főzök akkor 1-2 karikát vagdosás közben bekapok:) Viszont ha úgy csinálod meg mint a káposzta salátát, úgy isteni:)

A karalábét, ha nem fás egyszerűen imádom nyersenű is.

Ha különböző salátákat veszel, csinálj rá valamilyen lightos öntetet.Akár husi mellé is kiváló köret, ha tartalmasabb akkor meg önálló kajaként is megállja a helyét.

Nyáron meg készíthetsz tésztasalátát, de több legyen benne a zöldség mint a tészta.( hagyma, uborka, paprika, paradicsom )

2011. márc. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fejeskáposzta, lilakáposzta salátának elkészítve nyersen, feketeretek (reszelve, kicsit sózva, bár kicsit kesernyés és átható az illata, de nagyon egészséges), lilahagyma, póréhagyma, sütőtök (sütve is megmarad a leghasznosabb, az A vitamin benne).

A kínai kel is elvileg télire nyersen tárolható, és most is kapható. Ha hazai, én is megveszem, nyersen salátának nagyon finom, vékonyra szelve, kicsit meghintve sóval, cukorral, ecettel/citromlével. Lila vagy vöröshagymával még jobb, de bármivel gazdagítható, akár sajttal, sonkával, főtt tojással könnyű vacsorának. Télire valók még az "olajos magvak" (dió, mogyoró, mandula stb) vitamin- és ásványianyag-forrásnak (nem csak C-vitaminra kell gondolni).

Savanyú káposzta, nyersen eltett savanyúságok, aszalt gyümölcsök.

A paprika/paradicsom/uborka tényleg nem sokat ér ilyenkor, hiába drága. Mesterségesen, nem a Nap érlelte, több vegyszer stb. kell hozzá, mégis vízízű...

2011. márc. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!