Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit kellene szednem, hogy...

Mit kellene szednem, hogy egészséges maradjak?

Figyelt kérdés

6 éves korom körül lettem gyümölcscukor-érzékeny, azt 2-3 év múlva ki is nőttem, de szóltak, hogy tinédzserkorban valószínűleg újra elő fog jönni. Lassan egy éve állapítottak meg nálam tejcukor-érzékenységet. Most pedig úgy érzem, visszajött a gyümölcs is. Ha kiderül, hogy igazam van, nem kellene szednem valami étrend-kiegészítőt vagy vitaminokat? És diétában mivel tudom pótolni a tejtermékeket és a gyümölcsöket?

A válaszokat előre is köszönöm :)


15/L


2011. márc. 15. 15:57
 1/2 anonim válasza:

Vannak kivál laktózmentes tejtermékek, azokat tök nyugodtan fogyaszthatod. A gyümölcsökre is biztos van alternatíva.

Ha megkérdezed a dokidat, biztos megmondja neked. Egyébként meg csodálkozom, h nem írt fel neked laktázt, mert ilyenkor azt szoktak.

2011. márc. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De igen, írt fel. Csak úgy vettem észre, hogy ha huzamosabb ideig eszek tablettával tejes dolgokat akkor kezdem magam rosszul érezni. Persze néha-néha használom de nem napi rendszerességgel.
2011. márc. 15. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!