Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyik egészségesebb: a víz,...

Melyik egészségesebb: a víz, a szénsavas vagy a szénsavmentes ásványvíz?

Figyelt kérdés
2009. febr. 22. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki azt mondja,hogy a szénsavmentes.Viszont abban lehetnek baktériumok.

Azt is hallottam,hogy a szénsavas vízben nincs baktérium,mert a szénsav megöli azokat,tehát a maga módján az is jó,annak ellenére,hogy a szénsav nem tesz jót.

Tehát ellene is-mellette is!

Én csökkentett szénsav tartalmú vizet szoktam inni.

2009. febr. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez területenként változó. Van ahol a sima csapvíz van olyan jó, mint az ásványvíz, vagy még jobb is, pl Kecskemét környékén, de van ahol a csapvíz bizonyos károsanyag tartalma magas, így ott érdemes ásványvizet inni. Ha van rá mód, akkor szénsavmenteset (bár ez elég drága, ha az ember belegondol, hogy lényegében csak sima víz). De lehet amúgy szénsavasat is, nem annyira egézségtelen az a kis szénsav, hogy ne lehetne rendszeresen inni.
2009. febr. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Én a szénsavmentes ásványvízre esküszöm,állítólag a szénsavas víz megköti a zsírt
2009. febr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
ájjájjájj...ha teljesen egészséges vagy,akkor azt fogyaszd,amelyiket jobban szereted. ebben az esetben a szénsavas enyhe puffadást okozhat,de ennyi. bizonyos betegségeknél,egészségügyi problémáknál a mentest javasolják(ilyenböl van több) viszont vannak olyan állapotok,amelyikben kifejezettem a szénsavas vizet ajánljuk. egy dietetikus
2009. febr. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem! kösznöm a válaszokat :)
2009. febr. 25. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!