Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudom, hogy nem túl értelmes,...

Tudom, hogy nem túl értelmes, de ahhoz, hogy a zsírban oldódó vitaminokat hasznosítani tudjuk, magasabb testzsírszázalék kell, vagy az, hogy együnk zsírokat?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem, hogy például attól, hogy nagyon vékony vagyok, nem feleslegesen eszem a vitaminokat, mert az alacsony testzsírszázalék miatt nem tudnak hasznosulni?
2011. márc. 30. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugi annyi zsír mindig van a szervezetedben amennyiben a vitaminok raktározódni tudnak.
2011. márc. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Viccmesélő Troll ***** válasza:
Zsírral kell őket fogyasztani.
2011. márc. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

úgy birom az ilyen hülyéket, minek kommentel az ilyen!

Természetesen nem kell miatta több zsirt fogysztanod, kivéve ha kb 10% nál kevesebb a bmi-d

2011. márc. 31. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Viccmesélő Troll ***** válasza:

[link]


"A zsírban oldódó vitamin felszívódásához megfelelő zsírbevitelre, és kielégítő epeműködésre van szükség

...

Az epesav tölti be a folyamatban az emulgens anyag szerepét, vagyis ő képes a zsírt (a benne oldott vitaminokkal együtt) apró cseppecskékké (micellákká) alakítani. Az epesavak, a zsírmolekulák és a zsírban oldott vitaminok együttesen un. micellákat képeznek, amelyek mindössze néhány milliomodnyi milliméter átmérőjű apró cseppecskék. A bélsejtek ugyanis csak micella formában képesek felvenni a zsírt! A bélsejtekbe került micellák ismét átalakulnak, és folytatják útjukat a véráramon keresztül a végső célszervek felé. Látható tehát, hogy ha a micellák képzése nem történik kielégítő módon (rossz epeműködés, nem megfelelő zsírbevitel, stb.), a zsírban oldódó vitaminok felszívódása zavart szenvedhet, felléphet a hiányállapot és az abból következő betegségek kialakulása."


Előbb bizonyosodj meg róla, hogy nem beszélsz hülyeségeket, és aztán irkálj ide.

2011. márc. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 31. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!