Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hazai zöldségeket akarok!...

Hazai zöldségeket akarok! Vízízű Spanyol paradicsom? Fújj! Francia krumpli? Itthon nem terem?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz nézni hogy az összes nagyobb boltban Spanyol, Egyiptomi, Kirgizisztáni meg mittom én honnan a pokolból van a paradicsom, paprika, zöldségek, hagyma, krumpli. Még Norvég sárgarépát is láttam ma az egyik nagy üzletben. Én tom hogy honnan szerezzem be a jó Magyart, de a legtöbben veszik amit eléjük tesznek. Ez szörnyű. Mennyi energia ide utaztatni, és Norvégiában sárgarépa nem is nő!!! Minőségről ne is beszéljünk. Mi a véleményetek erről?
2011. ápr. 14. 23:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a véleményem, h vicces (vagy inkább furcsa), hogy azzal együtt is, hogy utaztatják a zöldséget, gyümölcsöt jó messziről még mindig olcsóbb, mint a magyar. (És ez igaz a tejre és minden másra is). Ha megérné magyar terméket vásárolni, szerintem nem lenne piaca a külföldi termékeknek.

Az pedig, h az olcsóbbat veszik az emberek szerintem nem olyan dolog, amin nagyon csodálkozni kéne, nem mindenki engedheti meg magának a prémium árakat és minőséget.

2011. ápr. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%

az hogy az egész elvan cseszve, nem kéne semmit se importálni hanem a magyar gazdaságot kéne erősíteni, csak hazai termékeket vásárolni, ezzel növelni a munkalehetőségeket és a közlét szintjét.


Amúgy meg tényleg az a zöldség ami napfénymentes helyen nőtt és tele van mindenféle vegyi anyagokkal hogy nőjön annak csak víz íze van.

2011. ápr. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de most a paradicsommal mit tudsz kezdeni? Mármint annak még nincs szezonja. Nálunk a zöldséges árul magyar paradicsomot most is, hát annak sincs íze. Majd nyáron lesz.
2011. ápr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Gyakor ***** válasza:
55%

Nézd meg az áruk címkéit, kisboltokban gyakoribb a hazai termék, de a legbiztosabb, ha kimész a piacra.

Az egyéni véleményem pedig az, hogy ez sajnos elkerülhetetlen, mivel beléptünk a csodálatos unióba, hozzák be a sok külföldi árut, az itthoni termelést senki sem pártolja szinte, mivel a szemét(ámde olcsóbb) külföldi ételeket könnyebb eladni, hisz az itthoni vásárló(nagy általánosságban) először azt fogja nézni, hogy mennyibe kerül, és aztán talán rápillant a származási helyre. Saját bőrömön tapasztalom, a családom paprikatermeléssel foglalkozik és minden évben egyre rosszabb, lassan eljutunk oda(de ne legyen igazam), hogy nem fogja megérni és más munka után kell nézni.

Hiába nyomják, hogy a külföldi mézben ez-az van, meg a brazil vagy milyen fűszerpaprikában is milyen mérgek vannak... A nagyvállalatokat meg nem nagyon érdekli, hogy a hazai kisvállalkozók tönkremennek.

[link]

ezen az oldalon elég sok külföldről származó veszélyes áruval megismerkedhetsz :) Jó éjszakát!

2011. ápr. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
De azt a paradicsomot legalább magyarok termelték, és nem egy pöfögő kamionon hozták 3000 kilóméterről. A minap volt a TVben hogy 1 szem paradicsom előállításához és utaztatásához 2 dl olaj szükséges. Nekem ne hozzák ide. De az is igaz hogy a magyar drágább. Ezt egyszerűen nem értem. Valami itt nagyon rosszul van összerakva.
2011. ápr. 14. 23:26
 6/16 anonim ***** válasza:

Felháborító! Követeljük, hogy Magyarországot azonnal helyezzék délebbre...

Amúgy tényleg hülyeség, hogy amikor szezonja van, akkor is importálnak, csak pont most nevetséges ez a hiszti. Most a reteknek van például szezonja, meg az almának talán. Ha mindenképpen magyar paradicsomot akarsz áprilisban enni, akkor szerezd be nyáron, és rakd el télire valahogy. Krumpli, répa, zöldség, hagyma szintén eláll pincében (akinek van).

2011. ápr. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Elárulom, semmi köze az íznek ahhoz, hogy hol terem. Ahhoz van köze, hogy miben terem. Ugyanis ipari termelésben a növény megkap mindent, ami kell neki az életbenmaradáshoz, viszont azokat a nyomokban ott lévő elemeket, meg azt az arányt, amit a normál termőfölben lenne, azt nem. Szóval ha jó ízű kell, termelj magadnak, vegyél háztól, menj piacra stb. De boltban te az életben ne várj jó minőségű zöldséget, akár magyar akár nem.

Megjegyzem az a szörnyű inkább, hogy eszedbe se jut piacra menni ilyen esetben... csak a bevásárlóközpont, ár csak az létezik.

2011. ápr. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Gyakor ***** válasza:
Eszembe jutott még egy gondolat ide: volt egy olyan törvényjavaslat, hogy a M.o. területén lévő boltok élelmiszerpolcain meghatározott árukból minimálisan meghatározott százalék legyen. Pl a paprikából minimum 50%.. most csak a hasamraütöttem a számokkal, de ilyesmi volt a lényege. Találjátok ki mi történt: a törvényjavaslatot alkotmánysértőnek nyilvánították és ment süllyesztőbe.
2011. ápr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Engem is felháborít, ha egy alkotmánysértő törvényt alkotmánysértőnek találnak.

Mindenki sír, de akkor ne tessék külföldi árut vásárolni. Mindenki csak fölülről várja a megoldást egy amúgy sem létező problémára.

2011. ápr. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Gyakor ***** válasza:
Ha olyan egyszerű lenne,hogy ne tessé külföldi árut vásárolni, amennyire kimondani akkor semmi baj nem lenne. De próbálj meg magyar cukrot venni például. Ez szerinted egy nem létező probléma? Mert biztos nem az alsóosztály hibája, hogy mindössze 1 cukorgyár van ott ahol eddig megvolt a hely 9nek vagy mennyinek.
2011. ápr. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!