Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha több a napi sportolásom,...

Ha több a napi sportolásom, napi tevékenységeim által elégetett kalória, mint a bevitt kalóriaérték, akkor a fennmaradó kalóriát a szervezet honnen égeti el? Zsírból? Izomból? Esetleg vegyesen?

Figyelt kérdés
A különböző internetes oldalakon... megkezdve a blog.bodi.builder.hu oldalla és szívbetegeknek ajánlott oldalakon át, női magazinok honlapjáig mindenfelé számítgattam már a napi kalóriabevitelemet, ami kb 1000-1200 kalória, kiugró esetben 1400, de ez nagyon ritka. Ugyanezen oldalakon az elégetett kalórimennyiségem kb. 800 kalória naponta (ebbe én beleszámoltam egy kb. 100-200 kalóriás alapszükségletét a szervezetnek ami nem mozgással, sporttal használódik el, hanem a puszta létezéssel) Hetente 2-3 alkalommal eljárok úszni termászetesen legalább 30 percet úszok vagy vizettaposok egyhuzamba, a többi napon tollasozok vagy nagytakarítok vagy aerobikozok és utána alakformálok. Gyalogosan tempósan közlekedek általában mindne nap és emellett minden este elmegyek kb 20 percet bicajozni is. Szóval az érdekelne engem, hogy ha tovább növelném a napi kalórileadásomat ilyen kalóriabevitel mellett, akkor az elégetett kalória zsírból vagy izomból vagy honnan égne el, vonódna el. Légyszíves a kötekedni vágyó válaszolók lehetőség szerint kerüljenek, a hozzáértő és egyébként hasznos válasz birtokában választ adóknak pedig előre is köszönöm!
2009. júl. 15. 00:01
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

A mozgás intenzitásától és a bevitt tápláléktól függ.

Aerob (alacsony intenzitás, 130-as pulzus környékén) zsírt éget, efölött már kardio ami izmot is bont.

Ha alacsony a fehérjebeviteled akkor is az izmok bomlanak.

Szóval heti 5X60 perc szobabicaj plusz minőségi kajából 1200-1500kcal(2g fehérje/testsúlykilogramm, 100g szénhidrát) ezzel 1-1.5 kiló lemegy hetente.

Nyugodtan hagyatkozz a body.builder.hu-ra, plusz a shop.builder.hu-n vannak étrendek. Ezek nekem beváltak, őszintén tudom ajánlani. Esetleg mellé 2000mg Scitec Liquid Carni-X é tuti lesz a fogyás.

Kezdd 150g szénhidrátról, és ha 1 kilót fogysz hetente akkor pont jó, ha többet fogysz mint 1 kiló akkor növeld a szénhidrátot 50g-mal ha kevesebbet fogysz akkor csökkentsd 50g-mal. Szóval figyeld a tested visszajelzéseit.

2009. júl. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden fogyasztásnál fogy az izomból is. Nincs olyan, hogy csak a zsír fogy, mivel az izmokból tud a szervezet legkönnyebben energiához jutni. A profi testépítők is adnak le az izomból szálkásításkor, ezért a tömegnövelés alatt az a céljuk, hogy minél nagyobb izomtömeget hozzanak össze. Sok izomból ha fogy, akkor még mindig több marad, mint a kevésből elvet alkalmazzák.

Ugyanúgy, ha tömeg növelsz, akkor megy fel zsír is, hiszen benne van a nevében: tömegnövelés.

2009. júl. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát,amúgy az alapanyagcseréd,ahogy írtad : (ebbe én beleszámoltam egy kb. 100-200 kalóriás alapszükségletét a szervezetnek ami nem mozgással, sporttal használódik el, hanem a puszta létezéssel) EZ NEM ÍGY VAN!!!

Alapjáraton égetsz 1400-1500 kcalt.

2009. júl. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
kedves utolsó válaszoló! na de ha "alapjáraton" a szervezetem eléget 1400-1500 kcalt és nekem a napi kcalt bevitelem a számításaim szerint 1000-1400 kcal akkor már önmagában ennyitől is fogynom kellene, nem??!! és ha én emellé még mozgok is.. mikor mennyit.. és teszem fel nem éppen a 30 perc 130-as pulzuson teszem azt a mozgást, hanem pl. bicajozgatok, sétálgatok tollasozok, de nem 30
2009. júl. 15. 22:41
 5/8 A kérdező kommentje:

bocsánat leentereztem véletlenül.. folytatom

... de nem 30 percen keresztül intenzíven, hanem csak egypéldát irok 10-20 percen át, akkor azzal is használok el kcal-t és elvileg az meg már fogyaszt is, ergo nem csak a " legalább 30 percen át 130 körüli pulzussal intenzíven aerob mozgást végezve " lehet fogyni, hanem ilyen módon is. Na erre a feltevésemre, ami egy elmélet legyetekszívesek válaszolni és indokolni is! köszönöm! És köszönöm az eddigi válaszokat is hasznosnak értékeltem őket!

2009. júl. 15. 22:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy link a kajához: [link]


Egy link az edzésekhez: [link]


Nem kell megijedni, igaz, hogy testépítőknek szól elsősorban, de ha böngészed az oldalt, megtalálod a megfelelő cikkeket (női edzés, hasazás, zsírégetés, stb.).

Mindenképpen jó úton haladsz a célod felé!

2009. júl. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az vagyok aki mondta h többet elégetsz.

Igen,egyik ismerősöm,ezzel fogyott.

Nem nagyon mozgot mellé,de napi 1000-1300kcal-al fogyott 3hónap alatt 18kilót,és nem nyúlt meg a bőre.DE! fontos a sok folyadék fogyasztás,és a mozgás sem elhanyagolható,ha nem akarsz egy plöttyedt nemszép látványú -deugyan akkor vékony- lenni

2009. júl. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Eszem ágában nincs elhanyagolnom, elhagynoma mozgást, amennyire a napi teendőim engedik majdnem mindennap sportolok valamennyit, ahogy már a kérdés kifejtésében is írtam! az elmúlt 3 hónap alatt kb 15 kg-ot fogytam, de egyáltalán nem nyúlt meg a bőröm, mert rendszeresen mozogtam és izmosodtam, ami feszessé tette a bőröm. köszönöm a válaszokat és amennyiben még valaki olvasva a kérdést valami hasznos válasszal tud szolgálni szívesen fogadom!:)
2009. júl. 16. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!