Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktóz érzékenyek ti esztek...

Laktóz érzékenyek ti esztek joghurtot és sajtot?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 21. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Én mindkettőt. Nem okoznak problémát, de ha megiszom egy tejszines kávét, vagy /még rosszabb/ egy pohár tejeskávét, pár perc múlva irány a WC. Kefírt is fogyaszthatsz bátran.
2011. ápr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is laktózérzékeny vagyok, de savanyított tejtermékeket birom, rendes tejet pld. nem. Attól függ mennyire vagy érzékeny, ezt ki kell tapasztalni. Ritka az olyan laktózérzékeny aki semmilyen tejterméket nem tud fogyasztani.
2011. ápr. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
kemény sajtot kefirt bármekkora mennyiségben. bifiduszos v. élőflórás joghurtban van annyi élőflra, ami az egy pohár joghurt laktóztartalmát lebontja, de hosszútávon megint problémát okoz. Lágysajtokkal úgy vagyok, hogy ha 1 hétig eszem minden nap, hét végére telítődik és már gondot okoz. Van joghurtból túróból tejszínből tejfölből stb..laktózmentes, minek kockáztatni, ha van speckó termék. más kérdés az ára....
2011. ápr. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
van laktózmentes tej, túró, kefír, joghurt, túrórudi én azokat eszem
2011. ápr. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én nem eszek semmit, amiben sajt van, mindenből csak kimondottan laktózmentest. Ha pogácsát eszek aminek a teteje meg van szórva sajttal,pár óra és már nagyon rosszul vagyok. Én már nem merek kísérletezni, mert brutál érzékeny vagyok :( De egyénfüggő tényleg, ki kell tapasztalni.
2011. ápr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is laktózérzékeny vagyok,de a kemény sajtok és a joghurtok semmit nem ártanak.Csak a tej,de az viszont annyira kikészít,hogy napokig teli vagyok viszkető kiütésekkel :S Inkább amúgy én is laktózérzékenyeknek készült termékeket fogyasztok,abból sose lehet baj.
2011. ápr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
4/6, te hol veszel laktózmentes kefirt? Én még sehol nem láttam, úgy tudom nem is árulnak. Azt olvastam, minimális laktózt tartalmaz, de megnéztem egy táblázatban: 3-6 g/100g ( a tejé 5g, de én 1-2 dl tejtől már rosszul vagyok), szóval soknak tűnik, még nem mertem kísérletezni de már nagyon hiányzik a kefir, 2 éve nem ettem.
2015. ápr. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Bocs, 4/7 *
2015. ápr. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!