Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Naponta 80 mg vagy 160 mg...

Naponta 80 mg vagy 160 mg koffein egészségtelen?

Figyelt kérdés

Egy doboz Hellben van 80 mg, van hogy néha 2-t is megiszok, mikor nem tudok felébredni rendesen! Ez nagy baj?

Sem a kávé sem a tea nem használ, csak az energiaital. :(


2009. márc. 5. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Ennyi még belefér, max 2-3 dobozt ajánlanak / nap.
2009. márc. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy csésze fekete kávé kb 100mg koffeint tartalmaz, szóval még mindig jobban jársz ha adagonként csak 80-at hörpintessz fel. Viszont az energiaitalban sok a cukor és a taurin is. Ez egyenes út ahoz, hogy nélküle egész nap szarul érezd magad, már bocs a kifejezésért. Nekem elhiheted, én voltam energiaital-függö. A végére reggelente 1 literessel indítottam ami délre el is fogyott. Iszom még a mai napig is de hetente max 2-t, 3-at (2 deciset). Ajánlanék egy jó teát: Sir Morton - Earl Gray. Fekete tea, egész jó koffein tartalommal, egészséges, természetes. Csak ezt iszom. Valamiylen szinten ez is függőség de a jobbik:)
2009. márc. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azért függő nem vagyok, próbálom minél jobban csökkenteni az energiaital számát/hét, de dolgozat, felelés előtt muszáj.

Egyébként rákerestem a taurinra:

Kis mennyiségben a szervezet képes előállítani kéntartalmú aminosavakból (cisztein, metionin), így hiánybetegség emberben nemigen tapasztalható. A szívizom egyfajta megbetegedéséért újabb kutatások szerint a taurinhiány lehet felelős, de ezt még nem sikerült hitelt érdemlően bizonyítani. Macskák számára nélkülözhetetlen, esetükben az elégtelen bevitel súlyos hiánybetegségekkel jár.


Forrás: [link]

[link]

2009. márc. 5. 23:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen a taurin egy nagyon hasznos, pl edzéshez is mert tágítja a sejteket. Csak ahogy írtad is, a szívizomra is hatással van. Hozzászokik a szervezet aztán meg ha nincs bevitel kibillen az egyensúlyból. Úgy tudom nincs ennek komoly egészségügyi kockázata de jobb biztosra menni.
2009. márc. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*hasznos vegyület.
2009. márc. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
300-400 mg koffein naponta már egészségtelen, de az alatt lehet inni. de én nem ajánlom az energiaitalt fiatalon sokszor ittam ma már áttértem a kávéra
2010. nov. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!