Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van-e összefüggés a táplálkozá...

Van-e összefüggés a táplálkozási szokás és a közérzet között?

Figyelt kérdés
Többször előfordult már, hogy amikor gyorsan eszem, felületesen rágom meg a falatot, akkor rossz közérzetem lesz evés után és az emésztés alatt.
2011. ápr. 29. 15:13
 1/3 A kérdező kommentje:
És még azt is tapasztaltam, hogy jóllakás után hamarosan újra éhes leszek. Talán ez is a rossz emésztés miatt van, mivelhogy nem tud a tápanyag kellőképpen felszívódni?
2011. ápr. 29. 15:17
 2/3 anonim ***** válasza:

persze,hogy van! az emésztés,ha nem jó,eleve rossz érzés,hiszen kényelmetlenül érzed magad, tudod,hogy valami nincs rendjén... ráadásul attól függően,hogy mit eszel, érzed,hogy tele vagy energiával meg ilyesmik.

nálam legalábbis borzasztóan összefügg. hetek óta vannak stressz miatt gyomorpanaszaim,lefogytam,étvágyam sincs,emiatt energiátlan is vagyok,rossz a kedvem... úgyhogy szerintem nagyon-nagyon összefügg a kettő,igyekszem is változtatni.

2011. ápr. 30. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én is változtatni akarok a táplálkozási szokásomon. Nemrég olvastam egy jó könyvben, hogy a józan ész azt sugja az embernek, hogy az evés-ivás csak a test fenntartását kell szolgálja, ezért is kell mértéket tartani. Ha nem így lenne, akkor természetellenes lenne.
2011. ápr. 30. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!