Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anyukám azt mondja azért...

Anyukám azt mondja azért magas a vérnyomásom mert 13 évesen 89 kg vagyok meg néha szédülök igaz ez? Félek nagyon

Figyelt kérdés
2009. márc. 10. 19:06
 1/8 A kérdező kommentje:
ugye nem leszek cukorbeteg ? félek nyugtasatok meg 2 nap alatt 3 kg
2009. márc. 10. 19:07
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi az a 2 nap alatt 3 kg?

Fogyokurazzal, sportolj, es kevesebbet egyel, igyal sok vizet. Tenyleg rengeteg a kg! Iratkozzal be sportra, kesobb sokkal rosszabb lesz, hidd el. Amugy magadnak fogysz csak le, senki masnak.

Sok edesseget eszel?

2009. márc. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ettem többet nem fogok kül ugye nem leszek cukorbeteg?
2009. márc. 10. 19:44
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy voltam..kb. ugyanennyi kilóval. Az orvos nekem is mondta hogy fogyjak le, és csúfoltak is! Sokat nassolatm én is, aztán elhatározta véget vetek ennek. Először csak nem ettem édességet, chipset, aztán kevesebbet vacsiztam és így szépen folyamatosan. Mellette otthon tornáztam, bicajoztam. És kb. 2 év alatt fogytam 20 kilót! Fontos a fokozatosság, és ne éhezz, csak okosan egyél: zöldség, gyümölcs. A legfontosabb: mozogj- mindig amennyit bírsz, és egyre többet! Élvezni fogod ha elkezdesz fogyni, és egyre szebbnek látod magad! Még fiatal vagy, könnyen menni fog, csak kitartás!
2009. márc. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
te ténleg azé magas a vérnyomásom?
2009. márc. 10. 20:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Fiatal korod miatt szinte biztos, hogy a túlsúly miatt magas a vérnyomásod. De ha mondjuk véletlenül nem a túlsúlyod miatt magas hanem más miatt akkor is le kell fogynod, hogy ne rontsd tovább a helyzete!
2009. márc. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
lefogyni okvetlen le kell, mert nem igen lehetsz szép látvány ennyi kilóval én ajánlanám a futást is és sima sok-sok gyaloglást, sétálást , lépcsozést.viszont a vérnyomásod nem biztos, hogy attól magas, mikor én ennyi idos voltam, nekem is volt 140/100 gyrekeknél spontán is lehet magas, /most 50évesen viszont nagyon alacsony 90/60/
2009. márc. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

mi nem vagyunk orvosok,nem tudjuk pontosan.

de az biztos,hogy le kell fogynod!

Menj el a háziorvosodhoz és konzultálj vele,ő majd segít,hogy mit mennyit és mikor egyél.De fontos,hogy közben rendszeresen eljárj az orvoshoz,hogy lássa nehogy valami probléma legyen.

Sok sikert!

14/L

2009. márc. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!