Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 16 éves fiu vagyok és fogyni...

16 éves fiu vagyok és fogyni szeretnék mert magas a vérnyomásom? (lent)

Figyelt kérdés
Helló 16 éves 172cm 85gb vagyok és magas a vérnyomásom és fogynom kell mit tanácsolnátok nekem diétát vagy valami mozgást létszíves köszi :(
2011. jan. 27. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem szakemberhez kéne fordulnod, azaz dietetikushoz, mert a betegségeddel összefüggő étrendet kéne folytatnod, nem holmi szedett-vedett összekolbászolt étrendeket böngészned.Több kárt okozol némelyikkel, mint hasznot, pl. az olyannal, ami így kezdődik:reggeli-1 csésze kávé + 1 kockacukor és testvérei.
2011. jan. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is dietetikus, méghozzá anyukáddal, hiszen ő az, aki vásárol, ő az, aki etet, ő az, aki főz. Neki kéne megtanulni, hogy kell egészségesen, de nem hízlalóan főzni.
2011. jan. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia, szeretnék Neked segiteni, légyszi irj e-mailt!
2011. jan. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
0%

A magas vérnyomás nem mindenkinél ugyanazt jelenti. Van akinél a 120/80 az ideális, annál a vérnyomásnál érzi jól magát, van akinél ez a földön fekvő ájult ember szintje, azaz neki lehet hogy 160/100 az ideális. Először ezt kéne átgondolnod, hogy neked mi az ideális, milyen szinten érzed jól magad! Az étrenddel pedig én is egyet értek, mert mindennek az alapja a táplálkozás. Vitaminban gazdag táplálékot kell enned és vitamint is szedni, de semmiképpen sem szabad lemondani a zsírról és a koleszterinről, persze kicsit csökkenteni, de a koleszerin is fontos az embernek, mert a szervezet 2x annyit állít elő magától mint amennyit mi a kolbásszal és rántottával megeszünk naponta, majd ebből állítja elő a D-vitamint!!!!

Sok sikert a megvalósításhoz!

2011. jan. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A magas vérnyomás alsó határa 135/80. Ennél mért magasabb értékek nyugalmi állapotban magas vérnyomásnak számítanak.

140-150-es vérnyomás enyhén emelkedettnek, 160-170-ess vérnyomás jelentősen emelkedettnek, e feletti értékek extrémnek számítanak.

A mozgás mindenképp jót tesz, és a fogyás is. Ellenben ha lefogysz lehet, hogy továbbra is gyógyszeres kezelés kell majd, mert lehet a vérnyomás probléma nálad alkati.A túlsúly csökkentése mindenképp mérsékli a vérnyomást.

Étrenddel kapcsolatban: Fogyassz kevesebb húst, főleg a kolbász fajtákat, fasírtot ilyesmit kerüld el, sok sok zöldség és gyümölcs kell, hogy ne legyen zsíros a véred, ne legyen egekben a koleszterined, ami szintén a magas vérnyomást támogatja.

Vérnyomásod beállítására kardiológust keress fel, háziorvosodhoz tudsz hozzá beutalót kérni.

És ami nagyon fontos, hogy ne hanyagold el semmiképp, orvosi kezelés szükséges, mert a későbbiekben súlyos szövődményekhez vezethet, pl. tönkreteheti a szívedet.

Eü-s

2011. jan. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
és még annyi, hogy a 160/100-as vérnyomás senkinél nem nevezhető ideálisnak!!!!!
2011. jan. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!