Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon kevés vizet iszok....

Nagyon kevés vizet iszok. Ebből kifolyólag lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
A nagyon kevés alatt napi fél litert értek, maximum fél litert...
2011. máj. 9. 18:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
énis annyit iszok,ószerintem nem lehet bajunk:)22éves vagyok,de eddig nem tapasztaltam semmi különöset.mondjuk a fejem sokat fáj.de próbálok most már többet inni.
2011. máj. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Fejfájás, fáradékonyság, kicserepesedik a szád, kiszárad a bőröd. Szerintem a vesének sem tesz jót, ha ennyire kevés folyadék megy rajta át (persze az sem, ha napi 6 liter vízzel megterhelik). Vérnyomás gondok, esetleg székrekedés.
2011. máj. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
énis fél litert iszom max egy nap.és tényleg alacsony a vérnyomásom,és székrekedésem van.heti 1szer tudok csak székelni.
2011. máj. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

vesehomok és vesekő.

Nem játék.

én is nagyon keveset iszok, most mérem, mert kismama vagyok és sok homokot "állapítottak" meg... Ki kell hajtani, nehogy kővé összeálljon.

Vérnyomás is igaz:(

2011. máj. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
napi 2 litert meg kell inni, az emberi test 70% a víz eszt pótolni kell!
2011. máj. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

migrén

kimerültség

fáradékonyság

koncentrálóképesség romlása

vesekő/homok

sűrű hólyaghurut/húgyúti fertőzés

randa bőr: víztelen, pattanásos, fakó, rugalmatlan

gyakori vizelési inger

sejtek gyorsabb öregedése

2011. máj. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal és kiegészíteném még egy fontos következménnyel: elhízás.
2011. máj. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ezek közül szinte minden van nálam... 21 se vagyok, mégis 60-nak érzem magam mind testileg, lelkileg és szellemileg is...

A vérnyomásom a béka s"gge alatt van... 90/60...

A szám állandóan cserepes, a bőrömöt már nem tudom mivel kenjem annyira száraz, és már ráncosodik is...

Kimerült vagyok, hamar elfáradok, nem tudok tanulni...


Azt hiszem az az oka minden bajomnak, hogy keveset iszok... Magam után fogok kötni egy 2 literes bidont tele vízzel... hátha úgy majd többet iszok...


Köszönöm a válaszokat!

2011. máj. 9. 20:19
 9/12 anonim válasza:

A vér és a szövetek víztartalma csökken,így a vér sűrűbb lesz,a vesetestecskékben több folyadék szívódik vissza,hiszen spórol a szervezet.Minél nagyobb a vízveszteség,annál több tünet lép fel: fáradékonyabbak leszünk,és csökken a teljesítőképességünk.Ha 3%-os a vízhiány,akkor a száj kiszárad.székrekedés lép fel.Ha ennél is nagyobb a vízhiány,nő a testhőmérséklet,rosszullét,fejfájás és görcsök jelentkeznek.Ha a testtömeg 20%-ának megfelelő víz hiányzik,az a keringés és veseműködés összeomlásához,végül halálhoz vezet.

Amúgy a fél-1 liter k*rva kevés.

2011. máj. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Amit írtál,hogy fáradékony vagy,cserepes a szád,nem tudsz tanulni,a vízhiányod miatt van! Tessék többet inni,minden nap egy pohár vízzel emeld meg a vízadagodat ( tea,szörp stb,amit iszol)
2011. máj. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!