Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Igaz hogy alvás közben leáll...

Igaz hogy alvás közben leáll az emésztés?

Figyelt kérdés

Azt hallottam hogy azért nagyon egészségtelen ebéd után lefeküdni mert alvás alatt nincs emésztés.

Én ebéd után nem szoktam, de este lefekvés előtt szoktam enni pl. sajtot mert mindig megéhezem...


2011. máj. 29. 23:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy őszitntén nem tudsz arról hogy az állatok főként a ragadozók sziesztáznak evés után? Mit gondolsz miért?
2011. máj. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Összekeveredett az ok okozat. Ebéd után,főleg ha nehéz,zsiros ételt eszel azért álmosodsz el,mert az emésztés energiát igényel,a gyomor,belek vérkeringése fokozódik,az agy kárára.Felszabadul még egy pár féle hormon is,ami "gátolja" az agyi funkciókat ha nagyon le szeretném butatni,ezért álmos leszel és ledőlsz.Immáron a tested smemi mással nem kell foglalkozzon,csak az emésztéssel.

Az meg nagyon jó,hogy lefekvés előtt eszel,a sajt jó fehérjeforrás,de lehet még zöldségeket fehérhússal,főttojást,turót stb.

Tegyük fel,hogy alszol 8 órát,ezalatt kvázi éhezel. 8 óra alatt napközben 2-3szor is étkezni kellene,ez éjszaka kimarad,ezért nem célszerű lefekvés előtt mondjuk 6 órával enni utoljára.

2011. máj. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezért fekszem le minden ebéd után legalább egy órát. Utána pihentebben látok neki újra a munkának.
2011. máj. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Még a 00,06-hoz!

Éjszaka akár alszol, akár nem, az emésztőszervek működése este 9-kor leáll és csak hajnal 3 körül indul be ismét. Ez egy automatikus működés.

Ezért is mondják, hogy este 6 óra után már lehetőleg ne egyél, vagy max. gyümölcsöt, mert azt még 9 előtt a szervezet megemészti. Ellenkező esetben a kaja hajnalig csak pang a szervezetben, és a reggeli automatikus salaktalanításra nem áll készen.

2011. máj. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
ja és még valami,ha bármikor leállna az emésztésed,tehát az anyagcseréd akkor valami nagy gáz van veled,ha a belek müködése leáll az súlyos,életveszélyes állapot
2011. máj. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
09:00 gondolom nem biológus hallgató..
2011. máj. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
hülyeség, hogy leáll az emésztés. Pont akkor "működik" a legjobban! Mit gondolsz, mikor reggel felkelsz, mért vagy éhes?
2011. jún. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!