Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem vagyok szomjas...

Miért nem vagyok szomjas szinte soha? !

Figyelt kérdés
Van olyan nap, hogy este 8 körül eszembe jut...: jesszus, egész nap nem ittam semmit. Csak amennyi víz a kávéban volt mondjuk. De ami még furcsább, este próbáltam inni egy pohár vizet, de felét kiöntöttem, mert nem is esett jól. Vezethet ez valami betegséghez, vagy már most valami bajom van, hogy sosem érzek szomjúságot? 26 éves nő.
2009. márc. 17. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

amiről tudok, az a vesekő, de leeht h van más is

én se szoktam szomjas lenni, ezért azt csinálom h mindig van nálam egy üveg víz v vmi és ott van az orrom előtt, akkor automatikusan iszom belőle, de ha nincs akkor nem hiányzik és én is este jövök rá h nem ittam.

2009. márc. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok soha szomjas, van úgy hogy egész nap nem iszom, csak kávét.. De mostanában veszek magamnak, rostos gyümölcsleveket, és azokat általában megkívánom, így nagy nehezen megiszok naponta 1 liter folyadékot. Valahogy a vízet nem szeretem inni. Abból sokat nem is tudnék... :(
2009. márc. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem vagy szomjas, mert már hozzászokott a szervezeted a kevés folyadékbevitelhez. Régebben én sem ittam eleget csak kb.fél liert 1 nap és nekem sem hiányzott, de később nagyon sok helyen olvastam-hallottam..., hogy mennyire fontos a napi 1,5-2 liter folyadékbevitel, és elhatároztam, hogy ezentúl oda fogok figyelni, hogy elég folyadékot igyak, még ha nem is voltam szomjas úgymond "magambakényszeriettem". Azóta már annyira hozzászokott a szervezetem, hogy ha véletlenül annyira el vagyok foglalva, hogy elfelejtek inni, bizonyos időközönként annyira elfog a szomjúság, hogy egyszerűen muszály innom. Szóval minden csak megszokás kérdése. Egyébként igen nagyon sok betegséghez vezethet a kevés folyadékbevitel (hozzáteszem nem vagyok orvos) úgyhogy azt ajánlom figyelj oda rá. Ha belegondolsz a testünk 80%-a viz, ami állandóan (éjjel-nappal) párolog és ezt pótolni kell! Nem hiszem hogy máris valami bajod lenne, de jobb megelőzni a bajt. Nem azt mondom, hogy ha eleget iszol nem leszel beteg, de a szervezetednek szügsége van a folyadékra.
2009. márc. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Jéé, én ugyanígy vagyok! Nekem is sokszor csak este jut eszembe, hogy ma még nem is ittam! Anyám nagyon kivan ezen akadva, hiszen ő is mondogatja nekem mindig, hogy ráncos leszek, ha nem iszom eleget! A vizet például egyáltalán nem tudom meginni, csakis a gyümölcsleveket! Na, abból meg tudok inni napi 2 litert, dehát az azért elég költséges... :/
2009. márc. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!