Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az, hogy akármit...

Miért van az, hogy akármit eszek, mindig megbillen a mérleg?

Figyelt kérdés

Nem áll be a súlyom, állandóan jojózok :S

Eszek egy kenyeret és mindjárt egy kilóval több vagyok???

Mi lehet a baj??

Már elegem van, hogy mindig olyan könnyen fel tudok szedni pár nap alatt jó pár kílót, aztán meg pár nap alatt le is kell azt adnom, de akkor még kevesebbet kell ennem??

Megoldás? Javaslat?


2011. jún. 2. 19:21
 1/6 A kérdező kommentje:

Félreírtam pár kérdőjelet...


Nem áll be a súlyom, állandóan jojózok :S

Eszek egy kenyeret és mindjárt egy kilóval több vagyok!

Mi lehet a baj??

Már elegem van, hogy mindig olyan könnyen fel tudok szedni pár nap alatt jó pár kílót, aztán meg pár nap alatt le is kell azt adnom, de akkor még kevesebbet kell ennem!

Megoldás? Javaslat?

2011. jún. 2. 19:23
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem túl sokat méred magad. Nem kéne egy szelet kenyér után rohanni a mérlegre, a mérleg sok mindentől megbillenhet. Épp olyanja van, vagy időnként vizesebb vagy, stb. Amúgy meg nem ingadozna a súlyod, ha nem azzal foglalkoznál, hogy hány deka jött fel egy szendvicstől, hanem egyenletesen, rendszeresen, kiszámíthatóan ennél. Így a szervezet sokkal könnyebben tud fogyni, mintha egyszer eszel, utána meg fél kiló hízás miatt két napig nem.
2011. jún. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja és reggel első wc után, reggeli előtt mérd magad, napi egyszer! Az a tiszta súly, a nap folyamán változhat a súlyod, hiszen megtelnek a beleid, stb. Ne foglalkozz a méreszkedéssel ennyit.
2011. jún. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

és miért van az, hogy (nem mértem magam közte) egész hétvégén semmi étvágyam nem volt és fogytam 3 kg-ot :S

alig tudtam enni. most meg elkezdtem mindennap rendesen ettem, és szépen visszaszedtem (reggeli mérés)...

2011. jún. 2. 19:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért, mert ha koplalsz (akár szándékosan, akár nem), akkor a testedben hiány áll be, vészhelyzet, amit úgy kerül el, hogy a következő adandó alkalommal szinte minden falatot elraktároz. Ezért van az, hogy az olyan koplaláson alapuló diétáknál, mint pl a levesdiéta, almadiéta, stb (divatdiéták) nem tartósak, mert amint újra rendesen eszel, azonnal visszaszedi a tested a súlyát. Az éhezés a pusztulást jelenti, a test igyekszik ezt elkerülni, ha ráijesztesz, csak jobban hízol...

Ezért mondom, hogy egyenletesen kell enni, alakíts ki egy étrendet, amivel a nap folyamán elosztva egyenlő mennyiségeket eszel, sosem vagy éhes és nem csinálsz olyst, hogy 3 napig jobban ezsel, aztán visszafogod magad... Az ilyen ingadozás csak arra készteti a szervezeted, hogy jobban raktározzon, ezért hízol hirtelen 2-3 kilókat.

2011. jún. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megfogadom!
2011. jún. 3. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!